Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach po raz 27. nagrodził pracodawców, dla których nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników.

W dniu 22 października 2020 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach wręczono pracodawcom nagrody w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. W uroczystości uczestniczyli: p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach - Piotr Kalbron, p.o. Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. Organizacyjnych - Adam Wąsowski, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru - Janusz Grygierczyk oraz Nadinspektor Pracy Koordynator Sekcji Prewencji i Promocji - Katarzyna Bzdura.

Główną ideą Konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” jest zachęcenie polskich przedsiębiorców do współzawodnictwa w ramach standardów warunków pracy, gdzie stawką jest zdrowie, a często także życie pracowników. Udział w nim skłania pracodawców do ograniczania zagrożeń wypadkowych poprzez organizację pracy w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Konkurs jest nie tylko szansą zdobycia nagrody i zbudowania pozytywnego wizerunku pracodawcy, ale przede wszystkim stanowi motywację dla dalszego rozwoju firmy, także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy.

W tym roku do I etapu konkursu na terenie województwa śląskiego przystąpiło 9 pracodawców. Ostatecznie po ocenach zakładów pracy zakwalifikowało się 7 pracodawców. Czterech w kategorii do 49 zatrudnionych pracowników, jeden w kategorii od 50 do 249 zatrudnionych oraz dwóch w kategorii powyżej 249 zatrudnionych.

Kapituła XXVII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, przyznała 6 nagród dla najlepszych pracodawców z terenu województwa śląskiego w trzech kategoriach zatrudnienia.
W 2020 roku Kapituła Konkursowa przyznała następujące miejsca:

W kategorii zakładów pracy zatrudniających do 49 pracowników:
I miejsce – Meiko Trans Polska Sp. z o.o. z Gliwic

II miejsce – Brand Springs Poland Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich

III miejsce – Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla Dzieci Niepełnosprawnych z Jaworzna

W kategorii zakładów pracy zatrudniających od 50 do 249 pracowników Kapituła Konkursowa przyznała wyróżnienie, które otrzymał pracodawca: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. Oddział w Bieruniu.

W kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 249 pracowników:
I miejsce – Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. z Katowic

II miejsce – X-KOM Sp. z o.o. z Częstochowy

Uroczystego wręczenia statuetek dokonali p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach – Piotr Kalbron oraz Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach – Adam Wąsowski i Janusz Grygierczyk.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Polsce związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS–CoV-2 , finał tegorocznej edycji konkursu odbył się z wieloma ograniczeniami wynikającymi z obowiązku zachowania reżimu sanitarnego. Po raz pierwszy w historii zmagań konkursowych o tytuł „Pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej” pracodawcy i zaproszeni goście mogli uczestniczyć w uroczystości online na żywo na fanpage’u Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach na Facebooku. 

Źródło i fot.: PIP


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij