Firma MASCOT przedstawia nową linię przyjaznych dla środowiska produktów w dwóch wariantach. Do wyboru są ubrania ze 100% ekologicznej bawełny, a także mieszanki składającej się w 60% z ekologicznej bawełny i w 40% z recyklingowanego poliestru.

Nowe górne części odzieży od MASCOT to ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych produktów bawełnianych lub poliestrowych. MASCOT wprowadza na rynek łącznie dziesięć takich produktów. Są to t-shirty, koszulki polo oraz bluzy, w wersjach męskiej i damskiej, w dwóch wariantach materiałowych. Ubiory są dostępne nawet w sześciu różnych kolorach, a rozpoznać je można po wyraźnym logo „Sustainable”.

Wybieraj ubrania lepsze dla ludzi i środowiska

Ekologiczna bawełna jest uprawiana bez użycia pestycydów oraz innych toksycznych środków. To lepsze rozwiązanie zarówno dla gruntów rolnych, jak i uprawiających je farmerów. Recyklingowany poliester jest wytwarzany z plastikowych butelek i innych używanych produktów z tworzyw sztucznych. Są one zbierane, myte i przetwarzane na granulat, z którego następnie powstaje przędza. W ten sposób plastikowe odpady stają się surowcem wykorzystywanym w produkcji najnowszej kolekcji MASCOT. Nowe ekologiczne ubrania są ponadto pakowane do toreb w 100% wykonanych z recyklingowanego tworzywa sztucznego.

MASCOT bierze odpowiedzialność za dobro ludzi i środowiska

Wprowadzenie ekologicznych produktów to naturalny etap nieustannych starań firmy MASCOT na rzecz zrównoważonego rozwoju – zarówno w produkcji odzieży roboczej, jak i w całym łańcuchu dostaw. MASCOT działa z uwzględnieniem wszystkich zasad określonych w 17 opracowanych przez ONZ Globalnych Celach Zrównoważonego Rozwoju, szczególny nacisk kładąc naturalnie na Cel 12 dotyczący odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.

Cele ONZ stanowią wspólny punkt odniesienia dla przedsiębiorstw i organizacji. Społeczność całego świata jest odpowiedzialna za przekucie globalnych potrzeb w rozwiązania biznesowe i przyczynienie się w ten sposób do zapewnienia zrównoważonej przyszłości dla nadchodzących pokoleń.

Źródło i fot.: MASCOT


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij