13 maja 2020 r. w Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy, rozmawiał z profesor Danutą Koradecką, Dyrektorem Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie CIOP-PIB, uczestniczyła także Iwona Hadacz, Wicedyrektor Departamentu Kadr i Szkoleń GIP. Rozmowy były poświęcone zawarciu porozumienia między Państwową Inspekcją Pracy a Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym. Porozumienie między instytucjami, których głównym celem działalności jest ochrona pracy, ma skutkować podjęciem wspólnych projektów na rzecz podniesienia poziomu kultury bezpieczeństwa pracy.

Tematem rozmów było także przygotowanie zasad bezpiecznego powrotu inspektorów pracy do działalności kontrolnej w terenie. Omawiano możliwości prowadzenia kontroli w sposób zapewniający maksymalną ochronę przez zakażeniem inspektorom pracy i osobom, z którymi mają kontakt w trakcie czynności kontrolnych.

Ponadto uczestnicy spotkania wymienili informacje o bieżącej sytuacji i rozwiązaniach podejmowanych w celu ograniczenia zagrożeń wywołanych koronawirusem. Jednym z tematów dyskusji była skuteczność dostępnych i stosowanych w zakładach pracy środków ochrony zbiorowej oraz indywidualnej.

Źródło i fot.: PIP


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij