Przejrzyj praktyczne wskazówki dotyczące pracy zdalnej i chroń zdrowie!

W obecnej sytuacji izolacji w związku z pandemią COVID-19 miliony europejskich pracowników zmuszonych jest do pracy ze swojego miejsca zamieszkania w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia wirusem. Są to nowe realia, które mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Długie okresy pracy w pozycji siedzącej, brak wysiłku fizycznego, praca w izolacji, zacieranie się granic między pracą zarobkową a życiem prywatnym oraz stres to niektóre z zagrożeń związanych z pracą zdalną, mogące wpływać na zdrowie psychiczne i zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego pracowników.

Nowa baza danych zawierająca narzędzia praktyczne i wytyczne dotyczące zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego ułatwia ocenę wielu zagrożeń związanych z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, w tym pracy zdalnej, i zarządzanie nimi. Zawiera ona linki do zasobów pochodzących z całej Europy: publikacji, studiów przypadków, wytycznych, narzędzi praktycznych i materiałów audiowizualnych. Jak dotąd zgromadzono 550 wpisów, które będą regularnie aktualizowane w trakcie kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsca pracy. Kręgosłup i spółka proszą o uwagę” na lata 2020-2022.

Przejrzyj wpisy w bazie danych dotyczące zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i pracy zdalnej.

Przeczytaj artykuł OSHwiki zawierający wskazówki praktyczne dotyczące pracy zdalnej z domu.

Źródło: EU-OSHA

Fot.: iStock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij