Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Krakowie udostępniła we wtorek na swojej stronie internetowej projekt przyłbicy ochronnej do niekomercyjnego wykorzystania przez każdego, kto jest w stanie ją wykonać.

Autorami projektu „przyłbicy antyaerozolowej” są dr hab. Tomasz Wójcik i doktorant Hubert Albertusiak. Na stronie internetowej krakowskiej ASP jest instrukcja wykonania przyłbicy ochronnej i informacja o potrzebnych materiałach. ASP odpowiadając na apel placówek służby zdrowia produkuje przyłbice w laboratorium modeli i makiet na Wydziale Architektury Wnętrz. Jak dotąd przyłbice uczelnia przekazała lekarzom krakowskich przychodni i szpitali, min. przychodniom NZOZ na os. na Wzgórzach, NZOZ na os. Niepodległości, NZOZ na ulicy Strzelców, oraz lekarzom ze szpitala MSWiA w Krakowie, ale i do NZOZ Koźmice Wielkie (powiat wielicki). Zgodnie z zapowiedziami najbliższa partia produkowanych sztuk trafi do Szpitala Uniwersyteckiego.

Źródło: PAP

Fot.: iStock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij