Jak zapewnić bezpieczeństwo przy pracach spawalniczych? Zobacz e-dodatek do Promotora BHP, a w nim m.in. case study, ocena ryzyka, lista kontrolna, nowoczesne metody bezpieczeństwa, usprawnienia w pracy spawacza i ŚOI.

Elektroniczny dodatek tematyczny zawiera zbiór najciekawszych artykułów na temat tego, jak zapewnić bezpieczeństwo przy pracach spawalniczych: case study, ocenę ryzyka, listę kontrolną, nowe technologie w połączeniu z nowoczesnymi metodami bezpieczeństwa, usprawnienia w pracy spawacza i ochronę jego zdrowia (ŚOI). Dodatek powstał na bazie artykułów publikowanych w czasopiśmie "Promotor BHP".

Dowiesz się m.in.:
Jak wygląda porównanie wymagań dotyczących współczynników przepuszczania filtrów spawalniczych wyznaczanych zgodnie z wymaganiami normy europejskiej EN 169:2002 (PN-EN 169:2005) oraz wymaganiami nowego projektu normy międzynarodowej pr ISO/FDIS 16231-2?
Jakie były konsekwencje tolerowania odstępstw od przepisów i zasad BHP przez osoby sprawujące nadzór i pracowników, które doprowadziły do wypadków spawaczy na niezabezpieczonym pomoście i przy pracy w obrębie wirujących części (case study)?
Jak całkowite zrobotyzowanie i zabudowanie stanowiska pracy spawacza może wyeliminować wiele zagrożeń powstających w procesie spawania? Przekonujemy, że warto inwestować w nową technologię, w połączeniu z nowoczesnymi metodami bezpieczeństwa.
Jak wyglądają jedna z najczęściej stosowanych odmian technik spajania, jaką jest spawanie łukiem elektrycznym, oraz zagrożenia w pracy spawacza (wskazano na działania, które mogłyby ją usprawnić)?
Jak odpowiednio dobrane środki ochrony indywidualnej zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy spawacza?
Czy można było uniknąć trzech wypadków zaistniałych podczas wykonywania prac spawalniczych. Ich okoliczności i przyczyny zostały zbadane przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy (case study)?
Jak powinny wyglądać ocena ryzyka zawodowego dla prac na stanowisku spawacza oraz lista kontrolna dotycząca bezpieczeństwa prac spawalniczych?
Jak zapewnić efektywną ochronę układu oddechowego podczas spawania?


Dla kogo?
Elektroniczny dodatek tematyczny jest skierowany do specjalistów BHP mających styczność z procesem spawania, do pracodawców oraz wszystkich pracowników związanych z branżą spawalniczą:
• inspektorów BHP
• społecznych inspektorów pracy
• głównych inżynierów spawalnictwa
• mistrzów zmian
• kierowników produkcji
• głównych spawalników

Spis treści:
Filtry spawalnicze
Grzegorz Owczarek, Joanna Szkudlarek
Niezabezpieczony pomost przyczyną wypadku spawacza
Andrzej Dziedzic
Stosowanie rękawic ochronnych w obrębie wirujących części
Andrzej Dziedzic
Wykorzystanie nowoczesnej techniki w procesie spawania. Tradycyjne stanowisko kontra stanowisko spawania laserowego
Łukasz Pieczonka
Ergonomia prac spawalniczych
Zbigniew W. Jóźwiak
Środki ochrony indywidualnej spawacza. Stan obecny i perspektywy rozwoju
Damian Hadryś, Mateusz Jezusek
Wypadki przy pracach spawalniczych
Jacek Żerański
Ocena ryzyka zawodowego dla prac na stanowisku spawacza
Ryszard Bryła
Lista kontrolna dotycząca bezpieczeństwa prac spawalniczych
Ryszard Bryła
Efektywna ochrona układu oddechowego podczas spawania
Mariusz Ficoń, Piotr Pietrowski

LICZBA STRON: 59
FORMAT: PDF

ZAMÓW


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij