Firma DENIOS opracowała innowacyjny system ostrzegania o wyciekach SpillGuard®.

Jeśli dochodzi do niezauważonego wycieku substancji niebezpiecznych dla wód, to w bardzo krótkim czasie może to doprowadzić do fatalnych skutków dla ludzi i środowiska. Aby móc podjąć działania naprawcze, DENIOS opracował pierwszy na świecie system ostrzegania o wyciekach. Samowystarczalny system o kompaktowej budowie może być zintegrowany z każdą wersją wanny wychwytowej i łatwo daje się dołączyć do istniejących urządzeń. W razie wycieku SpillGuard® uruchamia optyczny i akustyczny alarm, umożliwiając w ten sposób odpowiednią reakcję.

Proste działanie i długa żywotność

Okrągłe urządzenie, łatwe do umieszczenia gdzie trzeba dzięki średnicy 110 mm, po aktywizacji naciśnięciem guzika ma trwałość 5 lat. Podobnie, jak w przypadku typowych czujników dymu, regularne świecenie czerwonej diody sygnalizuje prawidłowe funkcjonowanie, zaś głośny sygnał akustyczny informuje zawczasu o konieczności wymiany sprzętu. Jeśli czujnik zetknie się z niebezpieczną cieczą, zostanie uruchomiony alarm na co najmniej 24 godziny.

Opracowany dla wielu niebezpiecznych substancji

SpillGuard® nadaje się do stosowania ze wszystkimi typowymi substancjami niebezpiecznymi i może być użyty także w strefie zagrożenia wybuchem ATEX 1. Lista odporności chemicznej zawiera informacje, jakie niebezpieczne substancje można nim wykrywać. Jeśli klient nie znajdzie na niej potrzebnego medium, to DENIOS zbada zdolność SpillGuard® do wykrywania danej cieczy w wiarygodnym teście laboratoryjnym. Można w ten sposób wykazać jednoznacznie przydatność systemu do wykrywania wycieków także mediów nieobecnych na liście.

O firmie DENIOS
Skoro zaufała nam natura, to ufają nam również klienci biznesowi z przemysłu, usług, rzemiosła i handlu oraz instytucje publiczne na całym świecie. DENIOS jest wiodącym producentem i dostawcą wyrobów i usług w dziedzinie ochrony środowiska w zakładzie i bhp na stanowisku pracy. Zgodne z przepisami produkty, rozwiązania i indywidualne usługi w obchodzeniu się z materiałami niebezpiecznymi są naszą pasją na równi z ochroną zasobów naturalnych. Wszystkie produkty DENIOS w sklepie internetowym, wyczerpujące informacje nt. składowania materiałów niebezpiecznych i manipulowania nimi oraz aktualne przykłady zastosowań można znaleźć na naszym portalu internetowym pod adresem www.denios.pl

Źródło i fot.: DENIOS


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij