10 października 2019 r. w Centrum Szkoleniowym 3M we Wrocławiu odbyła się konferencja pt. „Bezpieczna praca w przestrzeniach zamkniętych” zorganizowana przez 3M Poland Sp. z o.o. oraz Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 uczestników. Prace w przestrzeniach zamkniętych, które należą do prac szczególnie niebezpiecznych i stwarzają bardzo duże ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Zbiorniki, kanały, studnie, studzienki kanalizacyjne, praca wewnątrz urządzeń technicznych i w innych zamkniętych przestrzeniach wymaga wiedzy i doświadczenia, starannego przygotowania, a także stosowania specjalistycznego sprzętu, w celu identyfikacji zagrożeń i zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.

Konferencja była okazją do szerokiej wymiany poglądów na temat zagrożeń i poprawnej ochrony pracowników pracujących w przestrzeniach zamkniętych pomiędzy przedstawicielami organizacji publicznych i społecznych, instytucji, przedstawicieli nauki oraz przemysłu.

Praktycy podkreślali elementy związane z organizacją bezpiecznej pracy jak: ocena ryzyka z której wynika dobór sprzętu, który może być również wykorzystywany podczas ewakuacji, praktyczne szkolenia oraz potrzebę budowania świadomości o zagrożeniach jakie wiążą się z pracą w tak wyjątkowo niebezpiecznym środowisku jakim są przestrzenie zamknięte.

Wyraźnie podniesiono także kwestię wzajemnego, systemowego wykorzystania sytuacji i zdarzeń wypadkowych do propagowania idei bezpiecznej pracy w przestrzeniach zamkniętych.

Ogromne wrażenie i zainteresowanie wzbudził praktyczny pokaz pracy w przestrzeni zamkniętej z prezentacją symulowanej akacji ewakuacyjnej przeprowadzonej przez zespół ratowników 3M.

 

 

Źródło i fot.: 3M


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij