Niestety, ciągły wzrost konkurencyjności produktów BHP wiąże się często z obniżeniem ich jakości. Co za tym idzie, pojawiają się wyroby niespełniające wymagań dyrektywy, mimo posiadania przez ich producentów lub importetów certyfikatów oceny typu.

Komisja Europejska podjęła prace zmierzające do nowelizacji dyrektywy 89/686/EWG [w sprawie wymagań zasadniczych dla środków ochrony indywidualnej. Nowe rozporządzenie odnoszące się do obrotu środków ochrony indywidualnej zostało przedstawione z końcem grudnia 2013 roku. W artykule dr inż. Adam Pościk z CIOP PIB omówił najważniejsze zmiany wprowadzone do znowelizowanych przepisów.

Całość artykułu dostępna: tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij