W tym roku odbędzie się siódma edycja konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W dniach 3–4 października 2019 r. do Krakowa zjadą się polscy i zagraniczni eksperci.

W dniach 3–4 października do Krakowa (Hotel Best Western Premier) zjadą się polscy i zagraniczni eksperci, którzy podczas dwudniowego cyklu prelekcji będą omawiać nie tylko kwestie prawne, ale w dużym stopniu skoncentrują się na przekazaniu informacji praktycznych, uzasadnionych prezentowanymi studiami przypadków. Co ważne, w odróżnieniu od większości konferencji czas przeznaczony dla prelegentów wynosi od 35 do 45 minut, co daje uczestnikom gwarancję prelekcji, które dostarczą im konkretnej wiedzy. Po każdej z nich przewidujemy możliwość zadawania pytań, dzięki czemu uczestnicy będą mogli liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się na co dzień w zakładach, w których pracują.

W konferencjach HAZEX uczestniczy od 150 do 200 osób. Wśród uczestników dotychczasowych edycji znaleźli się przedstawiciele takich firm, jak: ABB, 3M, Adamed Pharma, Bałtycka Baza Masowa, CAN PACK, NOVOL, ANWIL, Cemex Polska, SWISS KRONO, AGRI PLUS, Benda-Lutz, Bioagra, ROCKWOOL Polska, PGE, Lafarge, Sun Chemical, Amec Foster Wheeler Energia, Carlsberg, CIECH, EDF, FLUOR, Grupa Azoty, HASCO-LEK, Hempel, Hestia Loss Control, LOTOS, Mondi, NITROERG, OLPP, PCC Rokita, Pfeifer & Langen, PGE, PKN Orlen, PZU, Synthos, Texas A&M University w Katarze, UDT, Whirlpool oraz wielu innych.

Tematyka konferencji Hazex:

  • „W moim zakładzie od 20 lat nic się nie stało” – czyli czy palne i wybuchowe pyły stanowią realne zagrożenie? Od teorii do praktyki wspartej filmami ukazującymi skutki wybuchów. (Mariusz Balicki, GRUPA WOLFF)
  • Bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru: niezawodność i elastyczność w strefach Ex oraz pozostałych aplikacjach (Arkadiusz Waligóra, CREATIO)
  • Jak zabezpieczyć przed wybuchem urządzenia, które drgają (Zbigniew Wolff, GRUPA WOLFF)
  • Zasilanie podstawowe i rezerwowe systemów i urządzeń przeciwpożarowych. Certyfikacja źródeł zasilania (Wacław Kozubal, CERBEX)
  • Ograniczenia stosowania zabezpieczeń przeciwwybuchowych – teoria a praktyka (Mariusz Balicki, GRUPA WOLFF)
  • Od świadomości do skuteczności. Zarządzanie zmianą na przykładzie wdrożeń ochrony przeciwwybuchowej w organizacjach (Grzegorz Krzemiński, Instytut Bezpieczeństwa i Informacji)
  • Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki – omówienie zagrożeń i przedstawienie podstawowych wymagań dla zapewnienia bezpieczeństwa (Rafał Selega, ABB)
  • Nagrzewanie i zapłon warstwy pyłu od gorących powierzchni – eksperyment i modelowanie (Zdzisław Salamonowicz, Szkoła Główna Służby Pożarniczej)
  • Ryzyko w przemyśle z perspektywy ubezpieczyciela (Krzysztof Kowalczyk, Hestia Loss Control)
  • Przemysłowe rozwiązania sygnalizacji pożaru (Robert Waleń, GRUPA WOLFF)

Pokaz wybuchów na żywo

Podczas konferencji odbędzie się pokaz demonstrujący skutki wybuchu pyłów oraz gazów. Wybuchy zostaną zrealizowane na otwartej przestrzeni, jak również we wnętrzu zbiornika o objętości 1,6 m3. W tym ostatnim przypadku, w czasie kilku testów, zastosowane zostaną różne typy zabezpieczeń przeciwwybuchowych (system tłumienia, odciążania i odsprzęgania wybuchu). Pokaz odbędzie się na pobliskim poligonie.

Zgłoszenie / Rezerwacja miejsca: www.hazex.eu/konferencja

Źródło: GRUPA WOLFF

 

 

 

 

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij