W dniach 5-8 listopada 2019 roku wszystkie oczy w Düsseldorfie będą skierowane na kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Na tegorocznych targach A+A wystawcy będą mieli do dyspozycji dodatkową halę.

Lokalizacja:
Düsseldorf
Data rozpoczęcia:
05.11.2019
Data zakończenia:
08.11.2019
Strona www:
www.aplusa-onli...

Na najbliższej edycji targów A+A w Düsseldorfie spotkają się odwiedzający z całego świata, by uzyskać przegląd najnowszych trendów, produktów i regulacji prawnych. Także i tym razem targi A+A, jako międzynarodowe targi specjalistyczne wraz z towarzyszącym im kongresem, staną się pomostem łączącym naukę z praktycznym zastosowaniem, tworząc jednocześnie platformę dialogu dla polityki i gospodarki. Nie maleje zainteresowanie poruszanymi na targach A+A tematami ochrony indywidualnej, bezpieczeństwa w zakładzie pracy i higieny pracy. W 2019 roku targi będą miały do dyspozycji dodatkową halę 1. Dzięki temu w tym roku zrealizowane zostanie życzenie licznej grupy wystawców dotyczące zwiększenia powierzchni wystawienniczej. Oczekiwanych jest około 2000 wystawców.

Ochrona indywidualna 

Głównym tematem targów A+A jest niezmiennie ochrona indywidualna. Na tegorocznych targach zaprezentuje się cała czołówka rynku. Dodajmy, że rynek akcesoriów ochrony indywidualnej osobistej przeżywa swoje odrodzenie. Różne są tego przyczyny. Po pierwsze rośnie ogólna świadomość bezpieczeństwa. Także fakt, że ubrania robocze są coraz bardziej funkcjonalne i optycznie lepiej wyglądają, jest elementem wspierającym ten trend. Coraz więcej ekologicznych materiałów pochodzących z legalnego handlu odpowiada wymaganiom dotyczącym ich trwałości.

Bezpieczeństwo w zakładzie pracy

Drugim istotnym tematem targów A+A jest bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Celem w tym obszarze jest minimalizacja ryzyka dla poszczególnych pracowników poprzez realizację działań zabezpieczających oraz zagwarantowanie technicznego bezpieczeństwa urządzeń i budynków. Bezpieczne magazynowanie, bezpieczeństwo w transporcie, ochrona przed promieniowaniem, zabezpieczenie przed upadkiem na budowie, ochrona środowiska – to tylko niektóre najważniejsze zagadnienia. W przypadku wydarzeń, w wyniku których może dojść do powstania szkód, należy w miarę możliwości zapobiegać lub redukować ich negatywne skutki. Z tego powodu aspekty prewencyjnej ochrony przeciwpożarowej, zabezpieczenia przed wybuchem i szeroko rozumiane zarządzanie w nagłych przypadkach coraz bardziej zyskują na znaczeniu.

Higiena pracy

Trzecim nie mniej ważnym elementem targów A+A jest higiena pracy. Targi zaprezentują rozwiązania w dziedzinie akustyki, światła/oświetlenia, klimatyzacji pomieszczeń, ergonomii urządzeń i organizacji miejsca pracy. W obszarze promocji zdrowia i działań prewencyjnych wymienić należy: zdrowe odżywianie się, ruch, zmniejszanie stresu i relaks oraz działania zapobiegające sięganiu po narkotyki. Przedsiębiorstwa inwestujące w bezpieczeństwo i higienę miejsc pracy zyskują nie tylko dzięki większemu zadowoleniu pracowników, ale także dzięki mniejszej ilości zwolnień, czy awarii powypadkowych. Higieniczne stanowiska pracy to zaangażowani pracownicy wzmacniający konkurencyjność przedsiębiorstwa. Zyskają na tym wszyscy.

Adresaci targów

Odbywające się w cyklu dwuletnim targi bezpieczeństwa i higieny pracy skierowane są do osób zarządzających bezpieczeństwem i ochroną pracy, do przedstawicieli kadr i rad zakładowych, sprzedawców i specjalistów ds. zakupów z sektora przemysłu, lekarzy zakładowych, jednostek straży pożarnej, policji, organizacji ratunkowych, organów nadzorczych oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij