26 kwietnia z inicjatywy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbyła się 4 edycja Konferencji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Czwarta edycja Konferencji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych została zorganizowana przez ZUS przy współpracy z WSSE w Rzeszowie oraz OSPSBHP. Partnerami wydarzenia byli m.in. CIOP-PIB, WITD w Rzeszowie, UTK, PSP, UDT, RDLP w Krośnie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 150 osób z całego kraju a wśród gości byli m.in. :

  • Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki
  • Stanisław Kruczek – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego
  • Wiesław Łyszczek – Główny Inspektor Pracy
  • Ewa Papiewska-Borkowska – Dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie
  • Krystyna Domaradzka – Dyrektor Oddziału ZUS w Jaśle
  • Jarosław Skolik – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy - Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych to święto obchodzone corocznie 28 kwietnia, proklamowane w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia oraz Międzynarodową Konfederacją Związków Zawodowych. W Polsce święto obchodzone jest od 2003 roku na mocy uchwały Sejmu RP.

„Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od kilku lat realizuje szereg przedsięwzięć mających na celu popularyzację i przekaz wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w tym z zakresu wypadków przy pracy. Zwracanie uwagi na stałe i kompleksowe działania w sferze poprawy warunków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz budowa wysokiej kultury bezpieczeństwa pracy to podstawowe cele każdego pracodawcy. Pamiętajmy, że profesjonaliści pracują bezpiecznie – a my pracownicy - powinniśmy być ambasadorami bezpieczeństwa i praworządności na zmieniającym się rynku pracy. Stojąc przed pomnikiem ofiar wypadków przy pracy – życzmy sobie, aby kolejne lata naszej działalności zawodowej oparte były na poszanowaniu życia i zdrowia pracownika oraz odpowiedzialności zarówno za swoje bezpieczeństwo jak i innych. Dbanie o wspólne dobro ochrony zdrowia i życia w miejscu pracy – powinno być naszym wspólnym celem”.

Dzień wcześniej – przy pomniku ofiar wypadków przy pracy w Tarnobrzegu-Machowie, odbyło się spotkanie upamiętniające ofiary wypadków przy pracy w którym uczestniczyli przedstawiciele: Wojewody Podkarpackiego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu, Państwowej Inspekcji Pracy, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, Prezydent Tarnobrzega i lokalne media.

Źródło i fot.: ZUS

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij