Dziś mija rok od śmierci Ryszarda Bryły - autora czasopisma "Promotor BHP" i współpracownika naszego wydawnictwa. Pamiętamy [*]

Ryszard Bryła pracował od wielu lat jako wykładowca i szkoleniowiec z zakresu bezpieczeństwa, higieny oraz prawa pracy. Był wieloletnim pracownikiem służby BHP i ochrony przeciwpożarowej. Autorem trzech książek oraz kilkuset przekrojowych artykułów. Ukazywały się one w czasopismach branżowych i pedgagogicznych. Jego wielką pasją była fizyka. Stanowiła ona jego podstawowy kierunek studiów i temat do napisania kilku publikacji.

Z wydawnictwem Elamed Media Group był związany od ponad 15 lat. Wspierał nas swoją ekspercką wiedzą zarówno w obszarze redakcyjnym, jak i w zakresie szkoleń BHP dla naszych pracowników. Stale gościł w gronie autorów czasopisma "Promotor BHP", był kilkukrotnie redaktorem honorowym. W 2011 r. została wydana u nas książka jego autorstwa pt. "Bezpieczeństwo i higiena pracy", która była nadzwyczaj trudnym zadaniem z uwagi to, że przedstawia całokształt zagadnień związanych z dziedziną bezpieczeństwa i higieny pracy. W 2019 r. ukazało się poszerzenie tej publikacji - książka pt. "BHP. Dobre praktyki".

Ryszard Bryła był nie tylko cenionym specjalistą, ale przede wszystkim wspaniałym, otwartym i pogodnym człowiekiem, na którego zawsze można było liczyć. Był stałym gościem w naszej redakcji. Na zawsze zapamiętamy jego pogodę ducha, życzliwość i szczery uśmiech.

Pogrzeb odbył się 30 marca o godz. 12.00 w kościele św. Antoniego w Starych Panewnikach, przy ul. Panewnickiej 463 w Katowicach.

Redakcja "Promotora BHP"

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij