Targi BHP w Katowicach to już tradycja. Dziewiętnasta edycja odbędzie się od 2 do 4 kwietnia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Podczas Targów będzie można się spotkać z wystawcami prezentującymi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, zabezpieczeń, jak również z gronem ekspertów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Katowickie targi to także bogaty program konferencji, forów i pokazów na żywo, w ramach których zaprezentowane zostaną innowacyjne branżowe rozwiązania – mówi Marta Gardziewicz-Halczuk, Project Director Targów. Wśród wystawców nie zabraknie krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego. Będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania producentów systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej, które są podstawą działań zapobiegającym wypadkom w miejscach pracy.

Konferencje, wystawy, panele dyskusyjne i pokazy

Targom towarzyszyć będą konferencje, wystawy, panele dyskusyjne i pokazy. Poza bogatą i różnorodną ofertą wystawców, uczestnicy targów będą mogli zobaczyć m.in. wystawę, obchodzącej w tym roku swój setny jubileusz, Państwowej Inspekcji Pracy „Od wieku na rzecz ochrony warunków pracy”. W pierwszym dniu targów PIP oraz Wyższy Urząd Górniczy zaproszą do udziału w konferencji „Stan bezpieczeństwa pracy w przemyśle górniczym w Polsce. Rola i zadania Sekcji Krajowej Górnictwa PIP”. Tego samego dnia odbędzie się również Forum „Uwaga! Praca w przestrzeni zamkniętej. Uwaga! Prace na wysokości” organizowane przez Grupę TOTEM, Urząd Dozoru Technicznego, Centralną Stacją Ratownictwa Górniczego S.A. oraz SEKA S.A. Tematyka FORUM będzie obejmowała zagadnienia związane m.in. z: ogólnymi zasadami dotyczącymi prac w przestrzeni zamkniętej i na wysokości, prawidłową współpracę wózka widłowego z koszem na widłach, bezpieczną eksploatację podestów ruchomych, pracę wewnątrz zbiorników podlegających dozorowi technicznemu itp. Aby wziąć udział zarówno w konferencji, jak i Forum należy zarejestrować się na stronie Targów. Drugiego dnia Targów, Wyższa Szkoła Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach zaprasza na konferencję naukowo techniczną „Doskonalenie standardów BHP w różnych gałęziach przemysłu/gospodarki”, aby w niej uczestniczyć, także należy zarejestrować swój udział na stronie Targów. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia związane m.in. z zagrożeniami w środowisku pracy, metodami pomiaru czynników szkodliwych w środowisku pracy, nowymi trendami związanymi z aspektami w BHP, doskonaleniem stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki, polityką bezpieczeństwa pracy i dobrychpraktyk, a także poprawą warunków BHP w firmach i zakładach przemysłowych.

W ostatnim dniu targów „Koalicja: Bezpieczni w pracy” zaprasza do udziału w panelu dyskusyjnym „Bezpieczeństwo pracy w Polsce w kontekście zatrudniania obcokrajowców”, w tym samym dniu odbędzie się także Forum „Innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony indywidualnej pracownika”. Oprócz wymienionych wyżej wydarzeń przez cały okres Targów będzie można wziąć udział w spotkaniach z ekspertami PIP, ZUS, SEKA S.A., UDT oraz uczestniczyć w pokazach Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

Szczegóły targów i rejestracja na poszczególne wydarzenia: www.bhp.fairexpo.pl.


Źródło i fot: www.fairexpo.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij