Koalicja Bezpieczni w Pracy ma nową przewodniczącą. Została nią Anna Jabłońska, która od początku 2019 r. pełni również funkcję dyrektora zarządzającego TC, członka zarządu CWS-boco Polska.

Od lutego 2017 r. Anna Jabłońska pełniła rolę dyrektora regionu w CWS-boco i była odpowiedzialna za obsługę klientów łącznie z odpowiedzialnością za część produkcyjną firmy. W styczniu 2019 r. została nowym dyrektorem zarządzającym TC CWS-boco Polska oraz przewodniczącą Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Koalicja jako projekt CSR współtworzony przez siedem firm: CWS-boco Polska, PW Krystian, Lafarge w Polsce oraz TenCate Protective Fabrics, SEKA S.A., Inter Cars i trzy dywizje DHL jest wyjątkowym projektem w obszarze popularyzacji bezpieczeństwa pracy. Dzięki działaniom Koalicji udaje się przekonywać polskich przedsiębiorców, że bezpieczeństwo ich pracowników jest ogromnie ważne, ponieważ każdy wypadek przy pracy niesie ze sobą nie tylko na skutki zdrowotne, które dotykają poszkodowanego pracownika, ale również skutki społeczne i ekonomiczne, które wywierają wpływ na szersze grono – rodzinę ofiary wypadku, współpracowników, a także na pracodawcę. Do firm w Polsce zaczyna docierać, że z ekonomicznego punktu widzenia inwestowanie w bezpieczeństwo pracowników zwyczajnie się opłaca – mówi Anna Jabłońska, przewodnicząca Koalicji Bezpieczni w Pracy, dyrektor zarządzająca TC CWS-boco Polska.

Koalicja będzie kontynuowała swoją misję edukacji pracowników i pracodawców poprzez działania takie jak Mistrzostwa Kadry BHP, czy ogólnopolskie badanie „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”. Cieszę się, że mam przyjemność stanąć na czele tak wartościowej inicjatywy współtworzonej przez firmy, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem – dodaje.

Anna Jabłońska związana jest z CWS-boco od 2005 r. Początkowo pełniła funkcję dyrektora HR i administracji, a zakres jej obowiązków obejmował nie tylko kwestie kadrowe, ale także zarządzanie nieruchomościami firmy, zarządzanie flotą samochodów oraz kwestie związane z kształtowaniem kompetencji pracowników i bezpieczeństwa pracy. Jako ówczesna dyrektor HR była odpowiedzialna za stworzenie i wdrożenie procedur HR, które były wykorzystane również w organizacjach międzynarodowych firmy.

Anna Jabłońska była także odpowiedzialna za komunikacje wewnętrzną, dbanie o wizerunek firmy wewnątrz organizacji oraz utrzymanie pozytywnych relacji z pracownikami.  Na swoim koncie ma konkretne osiągnięcia, jak przyznany w 2009 r. firmie CWS-boco Polska tytuł „Solidnego Pracodawcy”.

Wśród inicjatyw związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy dyrektor zarządzająca CWS-boco Polska wymienia projekt Standard +1, który wpłynął na zwiększenie poziomu standardów BHP i ergonomii pracy. W rezultacie firmie udało się poprawić komfort realizacji zadań, zwiększyć świadomość dotyczącą bezpieczeństwa, a w końcowym efekcie zredukować wypadkowość.

Informacje na temat Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępne są w serwisie: www.bezpieczniwpracy.pl.

Link do badania „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2018. Bezpieczeństwo pracy obcokrajowców”: http://bit.ly/Raport_Bezpieczeństwo_Pracy_w_Polsce_2018

Źródło: FleishmanHillard


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij