Mały krok dla człowieka, wielki dla bezpieczeństwa. W październiku w Dworze Mystkowo (północne Mazowsze) odbyły się XVI Warsztaty EVISA.

W tym roku przedstawiciele kadry zarządzającej, specjaliści, pełnomocnicy systemów zarządzania dzielili się swoimi doświadczeniami i dyskutowali o celach i najskuteczniejszych metodach budowania kultury bezpieczeństwa pracy. Drugim wiodącym tematem były nowe normy dla systemów zarządzania BHP – ISO 45001 oraz BHP i ochrona środowiska dla podwykonawców (SCC 2017/6.0).

Spotkanie było już XVI edycją warsztatów EVISA i – jak na warsztaty przystało – miało bardzo interaktywny i kreatywny charakter.

·         Głównymi tematami mini-warsztatów były:
Prawo pracy to skomplikowana sprawa - poprowadził Zdzisław Nocuń z krakowskiego Ośrodka Doradczego BHP od A do Z,

·         Zmiana postaw w zakresie bezpieczeństwa od muszę do chcę - prowadziła Alicja Matecka, firma Mentor,

·         Wymagania ISO 45001 - prowadził Włodzimierz Biel, DNV GL oraz

·         Wymagania SCC 2017 - Jurek  Karczewski, Akademia EVISA.

Poza tym dużo uwagi i dyskusji wywołały wystąpienia dotyczące dobrych praktyk bezpieczeństwa pracy jak np.

·         LMRA (Last Minute Risk Analysis) prezentowane przez GC Energy z Rzeszowa oraz FKSiM SPOMASZ z Żar. Jest to wymaganie normy SCC a obie firmy posiadają go od wielu lat.

·         ZPW (Zdarzenia Potencjalnie wypadkowe) omówione przez MZKiW z Wrocławia oraz GC Energy.

·         Zarządzanie firmami zewnętrznymi przedstawione przez DANONE z Bierunia.

Najwięcej emocji i dyskusji wywołały prezentacje różnych podejść do doskonalenia kultury bezpieczeństwa poprzez audyty / obserwacje behawioralne. Przedstawiono rozwiązania z różnych firm. Pozwoliło to uczestnikom na porównanie ich między sobą, porównanie osiągniętych wyników oraz wyrobienie własnego zdania, od czego zależy sukces we wdrażaniu takich projektów. Oczywiście szczera wymiana doświadczeń pozwala również na skorzystanie z doświadczeń innych firm w doskonaleniu kultury bezpieczeństwa we własnej organizacji i wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań.

W trzecim dniu warsztatów odbył się już XI Rajd Evisa, podczas którego można było m.in. odświeżyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przećwiczyć przeprowadzanie audytu behawioralnego czy też analizy bezpieczeństwa zadania (TRA – Task Risk Analysis).

Bardzo zróżnicowany i ciekawy program warsztatów, co roku przyciąga komplet uczestników. Patronat medialny nad warsztatami EVISA „Promotor BHP” objął już kilka lat temu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij