Optymalizacja eksploatacji maszyn, systemy automatyki, outsourcing, bezpieczeństwo pracy, systemy zabezpieczeń, diagnostyka i profilaktyki – to jedne z głównych obszarów na Konferencji Technicznej w Wałbrzychu. Było merytorycznie i praktycznie.

Rentowne i skuteczne rozwiązania UR to kluczowy cel każdego przedsiębiorstwa. Prawie 100 specjalistów przyjechało do Wałbrzycha w poszukiwaniu inspiracji oraz innowacji optymalizujących produkcję, biorąc udział w Konferencji Technicznej „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”.

Program konferencji został przygotowany z myślą o praktycznym zastosowaniu wiedzy – nie brakowało przykładów rozwiązań, omówienia trendów i problemów branży, a także nowości. W sumie różne obszary z zakresu niezawodnej produkcji poruszyło 30 prelegentów i wystawców, w tym przedstawiciele firm: Pepperl+Fuchs, Murrelektronik, B&R Automatyka Przemysłowa, 7bar, ifm electronic, Kamery IR, Wago, UE Systems, Kärcher Polska, ADEGIS, SIBA Polska, BITNER, igus, VIMS, PROFEN i Newtech Engineering.

Była mowa m.in. o możliwościach zastosowania termowizji w zagadnieniach Utrzymania Ruchu do wykrywania anomalii temperaturowych, mogących świadczyć np. o potencjalnych awariach. W dalszej części zaprezentowano wiele ciekawych rozwiązań związanych z implantacją idei przemysłu 4.0 np. szerokie spektrum zastosowań urządzeń RFID w kontroli dostępu, jak również usprawnianiu montażu. Uczestnicy dowiedzieli się, jak skorzystać z uprzednio niedostępnych danych dotyczących energii i procesów, pochodzących z maszyn nieobjętych cyfryzacją.

Kolejne wystąpienia poruszyły tematy związane z urządzeniami decentralizacji instalacji, korzyściami płynącymi z użycia nowoczesnych interfejsów sieciowych do łączenia układów pomiarowych i wykonawczych czy outsourcingiem wyposażenia warsztatowego.

Drugi blok prelekcji minął pod hasłami ograniczeń strat w instalacjach sprężonego powietrza, zapobiegania potencjalnym awariom, stosowania interfejsu IO-Link i technologii ultradźwiękowej do wczesnej, bezkontaktowej detekcji uszkodzeń instalacji sprężonego powietrza, jak i łożysk tocznych, czystości w miejscu pracy. Była również mowa o nowoczesnych systemach zasilania oraz zabezpieczania i doboru bezpieczników w obwodach elektrycznych.

W ostatniej części konferencyjnej znalazły się nowości z zakresu doboru i bezpieczeństwa pożarowego kabli przeznaczonych do instalacji w budynkach zgodnie z  Rozporządzeniem CPR Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), bezsmarne i bezobsługowe rozwiązania z zakresu łożyskowania, technologii przegubowej, jak i prowadników kablowych, a także kamery do wzmacniania drgań i oprogramowania do ich analizy. Nie zabrakło także kwestii wsparcia serwisowego w zakresie napraw, wymiany i odkupu urządzeń elektronicznych stosowanych w systemach sterowania. Część prelekcyjną zakończył temat najważniejszych wymagań prawnych związanych z przeglądami okresowymi i specjalnymi maszyn, w tym interpretacja przepisów i rola użytkujących maszyny oraz ich odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków.

Konferencję uzupełniła część warsztatowa, których tematyka dotyczyła dobrych praktyk w efektywnym i bezpiecznym użytkowaniu sprężonego powietrza oraz kontroli jakości za pomocą czujników wizyjnych w osiąganiu wzrostu wydajności produkcyjnej.

Patronat nad konferencją w Wałbrzychu objęły: Krajowa Izba Gospodarcza, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK”, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Dolnośląski Park Technologiczny.

W jesiennym cyklu Konferencji Technicznych zaplanowano jeszcze:

• Automatyzacja i technika napędowa w zakładach produkcyjnych – 17.10, Toruń

• Energia i media techniczne w zakładach produkcyjnych– 25.10, Zielona Góra

• Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych – 14.11, Olsztyn

• Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych – 21.11, Szczecin

• Automatyzacja i komunikacja sieciowa w zakładach produkcyjnych – 28.11, Bytom

• Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych – 29.11, Bytom

Więcej na: www.konferencjetechniczne.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij