Po raz pierwszy w Katowicach konferencja i targi Nowy Przemysł Expo

 

Katowice, 11 czerwca 2018 r. – Przemysł 4.0, internet rzeczy i zarządzanie wiedzą, automatyzacja i robotyzacja, efektywna energia i recykling, digitalizacja i elektromobilność – nowy projekt Grupy PTWP to ukłon w stronę najbardziej dynamicznych trendów w przemyśle. W dniach 26-28 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe w Polsce wydarzenie konferencyjno-targowe dotyczące tej tematyki – Nowy Przemysł Expo. Towarzyszyć mu będą imprezy dedykowane sektorowi energetycznemu, górnictwu oraz nowym technologiom.

 

– Zmiany, jakie obserwujemy w gospodarce, szczególnie te określane mianem IV rewolucji przemysłowej, to nasza przyszłość. Największym wyzwaniem współczesności i źródłem przewag rynkowych staje się zarządzanie wiedzą, z kolei internet rzeczy, automatyzacja i robotyzacja całkowicie zmieniły zarządzenie wytwarzaniem dóbr. Dzisiaj, jak nigdy wcześniej, szukamy sprawdzonych rozwiązań, niezawodnych technik, innowacyjnych, a jednocześnie genialnie prostych pomysłów, które są kluczem do rynkowego sukcesu. Nasz nowy projekt wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu. We wrześniu w Katowicach, przemysłowym sercu Polski, kompleksowo przyjrzymy się nowym trendom w przemyśle – zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator wydarzenia. – Spodziewamy się, że w organizowanym przez nas przedsięwzięciu weźmie udział mocna reprezentacja rządu oraz biznesu. Życzylibyśmy sobie, żeby Nowy Przemysł Expo, w formule co dwa lata, był forum spotkań specjalistów związanych z branżą – dodaje.

 

Nowy Przemysł Expozaplanowano jako konferencję połączoną z targami przemysłowymi. Przez trzy dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą spotkania, dyskusje, prezentacje, pokazy i warsztaty. Wszystko to z myślą o kadrze zarządzającej i specjalistach kadry technicznej przemysłu oraz o firmach, które z przemysłem współpracują. Organizatorzy kierują wydarzenie m.in. do: zarządów, dyrektorów produkcji, kierowników utrzymania ruchu, automatyków, inżynierów procesów i produktu, projektantów, technologów, wdrożeniowców, kierowników ds. produkcji, specjalistów ds. nadzoru technicznego, kontroli jakości planowania produkcji i BHP.

 

Paneliści dyskutować będą o IV rewolucji przemysłowej, szukając odpowiedzi na pytanie, jakiego przemysłu chcemy dziś w Europie i w Polsce. Sesje dyskusyjne poruszą tematy takie, jak przemysł 4.0, robotyzacja i automatyzacja oraz zastosowanie narzędzi IT w przemyśle. Swoje miejsce w programie konferencji będą miały sektory: automotive, chemia, energetyka, obróbka metali, odlewnictwo, spawalnictwo czy przemysł maszynowy. Nie zabraknie debat poświęconych efektywnej energii i ochronie środowiska. Uczestnicy konferencji porozmawiają także o edukacji inżynierskiej i rynku pracy specjalistów.

 

Nowy Przemysł Expo to nie tylko konferencja i targi, ale również wydarzenia towarzyszące. W ramach konferencji odbędzie się XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, dedykowanego sektorowi energetycznemu w Polsce. Realizowane z powodzeniem od 14. lat dwudniowe forum gromadzi co roku około 800 uczestników, w tym najważniejsze postacie sektora energii i paliw w kraju. Przewodnim hasłem Kongresu jest: „Wszystko, co najważniejsze dla polskiej energetyki”. W tegorocznej agendzie nie zabraknie tematów dotyczących polityki energetycznej państwa, kształtowania miksu energii w Polsce, nowych inwestycji i zmian na rynku energii, czy nowych technologii i innowacji w energetyce.

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościć będzie w tym czasie również Europejskie Forum Technologiczne – wydarzenie poświęcone zagadnieniu unowocześniania przemysłu i rozwoju technologii, organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii i Politechnikę Wrocławską. W pierwszej edycji Kongresu organizowanej w Polsce (Wrocław, czerwiec 2014 r.) uczestniczyło 40 ekspertów Komisji Europejskiej, 500 naukowców i przedsiębiorców z całej Europy. Dyskutowano o współpracy nauki z przemysłem, nowych technologiach i innowacjach. Część debaty poświęcono instrumentom polityki reindustrializacji Europy i rozwojowi technologii, ze szczególnym uwzględnieniem programów europejskich na lata 2014-2020. Kongres w roku 2018 postawi mocniejszy akcent na współpracę technologiczną w Europie centralnej i wschodniej.

 

Trzecią imprezą towarzyszącą będzie Konferencja Górnictwo – organizowane cyklicznie w Katowicach opiniotwórcze spotkanie polskiego sektora węgla kamiennego, z udziałem menadżerów, polityków i ekspertów. Konferencja od lat towarzyszy ważnym dla górnictwa wydarzeniom – tu padają aktualne pytania o jego przyszłość. Tematami debaty organizowanej tradycyjnie w Katowicach są najważniejsze kwestie dotyczące procesu restrukturyzacji branży, perspektyw i warunków jej rozwoju.

Konferencja i targi Nowy Przemysł Expo odbędą się w dniach 26-28 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP.

Źródło: materiały organizatora


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij