Już 14 czerwca w Lublinie specjaliści odpowiedzialni za automatyzację produkcji będą mieli szansę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach dedykowanych optymalizacji procesów środowiska produkcyjnego.

Konferencja techniczna Axon Media

Warsztaty poprowadzą je specjaliści z firmy OMRON oraz B&R Automatyka Przemysłowa. „Automatyzacja i systemy sterowania w zakładach produkcyjnych” to konferencja techniczna Axon Media, w ramach której odbywają się dwa równoległe warsztaty. Pierwszy pt. „Zoptymalizowana produkcja w oparciu o system sterowania procesami APROL” poprowadzą inżynierowie z firmy B&R Automatyka Przemysłowa i przedstawią rozwiązanie sprzętowo-programowe bazujące na najnowszej wersji systemu APROL. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, w jaki sposób nowa technologia zapewnia bezpieczeństwo produkcyjne, ciągle monitorując procesy oparte o zwalidowane i powtarzalne procedury i receptury. Poznają także przydatne rozwiązania sprzętowo-programowe w automatyzacji zakładu w duchu Przemysłu 4.0.

Główne zagadnienia I sesji warsztatowej to m.in.:

  • generowanie zleceń produkcyjnych

  • definiowanie BOMU i receptur produktowych

  • alokacja zleceń

  • realizacja zlecenia na stanowisku naważania

  • odstępstwa i ich akceptacja

  • Electronic Batch Record

  • raportowanie

Drugą sesję warsztatową pt. „Wykorzystanie serwera OPC-UA do monitorowania środowiska produkcyjnego” poprowadzą eksperci z firmy OMRON. Opowiedzą o tym, w jaki sposób wykorzystywać serwery OPC-UA wbudowane w sterowniki PLC/PAC do efektywnego integrowania środowiska produkcyjnego z systemami nadrzędnymi, w tym IT. Spotkanie wzbogaci uczestników w wiedzę, co daje standard OPC-UA, w jaki sposób wykorzystać go w praktyce i jaką wartość dodaną oferuje. W ramach warsztatów nie zabraknie praktycznych ćwiczeń.

Program II sesji warsztatowej m.in.:

  • konfiguracja serwera OPC-UA wbudowanego w sterownik PLC/PAC

  • zestawianie połączenia klient – serwer z wykorzystaniem komputera PC i tabletu przemysłowego

  • prezentacja przykładowych aplikacji

Zapisy na warsztaty i konferencję na stronie: www.axonmedia.pl/konferencje/rejestracja/automatyzacja-systemy-sterowania-czerwiec-2018-lublin/ Ilość miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło i fot.: Axon Media Group

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij