W auli Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, 23 maja odbyła się konferencja poświęcona kwestiom związanym z bezpieczną pracą w branży budowlanej.

W czasie blisko 5-godzinnego spotkania swoją wiedzą dzielili się specjaliści z równych dziedzin.Po uroczystym rozpoczęciu konferencji i powitaniu uczestników przez Rektora WSZOP prof. dr hab. inż. Bohdana Mochnackiego o zabezpieczeniach placu budowy opowiedział biegły sądowy i ekspert ds. BHP certyfikowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy – Andrzej Dziedzic. Kolejny prelegent – Damian Hadryś (adiunkt w Katedrze Eksploatacji Pojazdów Samochodowych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej) zaprezentował bezpieczne użytkowanie w budownictwie maszyn do robót ziemnych. Ekspert z zakresu inżynierii bezpieczeństwa, ergonomii i higieny przemysłowej na Politechnice Śląskiej Jolanta Ignac-Nowicka zaznajomiła słuchaczy z zagadnieniami bezpieczeństwa podczas prac ziemnych w budownictwie, a przedstawiciel firmy Rostaing Patryk Nowicki opowiedział o kompleksowości środków ochrony dłoni w kontekście parametrów ochronnych oraz komfortu użytkowania. Po krótkiej przerwie kawowej uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia Pawła Robaka, specjalisty ds. BHP i PPOŻ, który poświęcił swoją prezentację kwalifikacjom operatora maszyn po zmianach. Po nim koordynator w zespole BHP w Skanska przedstawił praktyczne podejście do tematu bezpiecznej pracy na wysokości. Jako ostatni prelekcję wygłosił kierownik działu BHP I OŚ w Mota-Engil Central Europe – Rafał Łuczak, który skupił się na standardach wykonywania prac Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie na przykładzie rusztowań.

Na konferencji uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpiecznej pracy na budowie, wymienić doświadczenia i poznać zdanie ekspertów na interesujące ich tematy. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 słuchaczy, z których każdy otrzymał pakiet materiałów. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia okazja do ciekawych branżowych dyskusji i zachęcamy do kontaktu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij