19 stycznia 2018 r. w COS ZG w Kaliszu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu Głównego OSPSBHP. Tematem obrad był plan pracy na rok 2018.

W pierwszej połowie marca wspólnie z CIOP-PIB zaplanowane jest bezpłatne szkolenie w zakresie stosowania normy ISO 45000. Ponadto w planie pracy znalazły się między innymi działania związane z udziałem OSPSBHP w Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Poznaniu. Podczas Tragów ZG OSPSBHP będzie na stoisku promować działalność OSPSBHP. Podczas Targów SAWO, w dniu 24 kwietnia 2018 r. ZG OSPSBHP wspólnie z redakcją ATEST. Ochrona Pracy oraz firmą ELOKON zaplanował seminarium pn. „Przeszłość dla przyszłości – integracja wiedzy o wydarzeniach wypadkowych i oceny ryzyka na rzecz skutecznej prewencji wypadkowej przy obsłudze maszyn (i nie tylko)”.

W czerwcu planowany jest wyjazd studyjny. Cel wyjazdu oraz jego termin jest obecnie uzgadniany z Partnerami Wspierającymi działalność OSPSBHP.

Rok 2018 to rok jubileuszu OSPSBHP a także służby bhp. ZG OSPSBHP przygotowuje program obchodów 25 lecie OSPSBHP i 65 lecie służby bhp. 1 i 2 października Zaplanowano II Ogólnopolskie Forum Służby BHP pn. „Służba bhp w zmieniającym się świecie pracy”. Pierwszy dzień Forum będzie miał charakter konferencyjny, w którym zaplanowano panele tematyczne. Drugi dzień Forum o charakterze uroczystym, planujemy w Sali Kolumnowej w Sejmie RP. Podczas drugiego dnia planuje się wręczenie odznaczeń państwowych i wyróżnień dla członków OSPSBHP.

Podczas posiedzenia ZG powołano nowy skład Rady Programowej COS ZG OSPSBHP, która zajmie się utworzeniem Regionalnych Baz wykładowców COS.

Strona OSPSBHP zostanie wzbogacona o dodatkową zakładkę „Co nowego w bhp”. W zakładce tej będą zamieszczane nowe akty prawne z dziedziny bhp a także najnowsze orzecznictwa SN.

Tradycyjnie na zakończenie roku 2018 planuje się posiedzenie ZG z Radą Stowarzyszenia. Spotkanie planowane jest na 7 grudnia w Radomiu i będzie miało charakter spotkania przedświątecznego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij