Branża budowlana to jeden z sektorów, w którym od wielu lat notuje się najwięcej wypadków śmiertelnych. Bezwzględne przestrzeganie zasad bhp i korzystanie ze środków ochrony indywidualnej pozwalają ograniczyć ryzyko wypadku.

Nie zawsze pracownik ma dostęp do wysokiej jakości ŚOI. Mobilne Centrum BHP jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie.

Mobilne Centrum BHP jest sklepem w pełni wyposażonym w ŚOI, które są niezbędne do pracy na każdej budowie. Sklep uruchomiła firma Krystian, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy.

W punkcie mobilnej sprzedaży Krystian można znaleźć specjalistyczną odzież i obuwie ochronne przeznaczone dla pracowników branży budowlanej, bezpieczne hełmy, profesjonalne okulary i gogle, wytrzymałe rękawice czy sprzęt do pracy na wysokości.

Mobilny punkt sprzedaży gwarantuje dostępność do podstawowej gamy produktów bhp oraz szybką realizację indywidualnych, niestandardowych zamówień. To także ogromna wygoda dla pracodawcy czy inwestora, który jest odpowiedzialny za zapewnienie pracownikom odpowiednich środków ochrony indywidualnej na budowie.

Oprócz kwestii dostępności środków ochrony indywidualnej, równie istotna jest ich jakość i prawidłowe dobranie do rodzaju zagrożeń podczas wykonywanej pracy. Jak pokazały dane z raportu „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2017” aż 42 proc. pracodawców z sektora MŚP miało problem, aby prawidłowo wskazać miejsce, w którym powinien znaleźć się zapis o obowiązku używania przez pracownika konkretnych środków ochrony indywidualnej, co może świadczyć o bagatelizowaniu tej kwestii.

Informacje na temat Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępne są w serwisie: www.bezpieczniwpracy.pl.

Ciekawostki na temat kultury bezpieczeństwa w pracy można znaleźć również na portalu Facebook: www.facebook.com/bezpieczniwpracy.

Źródło: Koalicja Bezpieczni w Pracy

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij