Najnowsza kampania Healthy Workplaces Manage - Promotor BHP

European Agency for Safety and Health at Work uczestniczy w tworzeniu Europy będącej bezpieczniejszym, zdrowszym i bardziej produktywnym miejscem do pracy. Uruchomiła dwuletnią kampanię Healthy Workplaces.

Kampania na lata 2018/2019 Manage Dangerous Substances ma na celu podniesienie świadomości o ryzyku związanym z niebezpiecznymi substancjami w miejscu pracy oraz promowanie prewencji. W wielu miejscach pracy w Europie pracownicy są narażeni na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, które są głównymi zawodowymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa i zdrowia. Istnieje duża część prawodawstwa poświęcona tej kwestii oraz jest wiele poradników, dokumentów wspierających i innych narzędzi, niemniej jednak świadomość i wiedza są często niewystarczające, łatwo właściwe środki prewencyjne zastosować w wielu innych przypadkach.

Podejmowanie działań w celu eliminacji bądź zredukowania narażenia na niebezpieczne substancje pomaga chronić pracowników przed wieloma wypadkami (jak pożar, eksplozja czy uduszenie) i problemami zdrowotnymi (łącznie z chorobami skóry, alergiami, schorzeniami sercowymi, wadami wrodzonymi i chorobami onkologicznymi).

Kampania ma następujące cele:

  • podnieść świadomość o istotności i wadze wykonywania prac z niebezpiecznymi substancjami w europejskich zakładach pracy;
  • promować ocenę ryzyka, likwidację i substytucję, jak i hierarchię środków prewencyjnych;
  • podnieść świadomość o ryzyku związanym z narażeniem na czynniki rakogenne w pracy;
  • dotrzeć do grup pracowników ze specjalnymi potrzebami i zwiększonym poziomem ryzyka (na przykład kobiet, migrantów, ludzi młodych);
  • zwiększyć świadomość o koncepcjach i aktualnych zasadach prawodawczych.

Kto może wziąć udział?

Wszyscy zainteresowani, osoby indywidualne i organizacje – na europejskim i krajowym szczeblu i każdego sektora zachęcamy do uczestniczenia w kampanii Healthy Workplaces Manage.

Źródło: https://healthy-workplaces.eu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij