Tegoroczne targi odbyły się tradycyjnie w Düsseldorfie w dniach 17-20 października i wzbudziły ogromne zainteresowanie. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń branżowych w skali świata.

Według oficjalnych danych organizatora XXXI edycja Targów przyciągnęła do Düsseldorfu 1,930 wystawców z 63 krajów oraz ponad 67 tys. odwiedzających. Przetrzeń wystawiennicza zajmowała 9 hal targowych o pow. 70,733 m2. Bilans ten jest lepszy od podsumowania poprzedniej edycji. 

Targi to ogromna platforma dyskusyjna. Motywem przewodnim tego ogromnego branżowego przedsięwzięcia była przyszłość pracy, a przede wszystkim innowacje. Wystawcy mieli okazję do zaprezentowania nowych rozwiązań technologicznych szerokiemu gronu odbiorców, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Odwiedzający mogli zapoznać się z trendami, które obecnie królują we wciąż rozwijającej się branży BHP. 

Podczas targów podkreślano jak wielkie znaczenie ma bezpieczeństwo pracowników, omawiano tematy związane z potrzebami starzejących się populacji w związku z zatrudnieniem, a także oczekiwaniami, z jakimi młodsze pokolenia wchodzą na rynek pracy. W kontekście motywu przewodniego podkreślano również wpływ nowych rozwiązań na organizację stanowisk oraz kształt wykonywanej pracy. Digitalizacja jest zjawiskiem wszechobecnym i dotyka wszystkich dziedzin życia, również miejsca zatrudnienia.  

W Międzynarodowym Kongresie Bezpieczeństwa Pracy i Medycyny Pracy organizowany cyklicznie, w ciągu 4 dni targowych wzięło udział 5 tys. delegatów. W ramach kongresu poruszano kwestie bezpieczeństwa aktywnych zawodowo osób niepełnosprawnych, walka z nowotworami w miejscach pracy, a także odbyła się konferencja Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego (ISSA).

Istotną częścią Targów była prezentacja sprzętu dedykowanego nowoczesnym służbom pożarniczym. Wystawcy zaprezentowali m.in. odzież ochronną, rozwiązania chroniące poszczególne części ciała, np. przed hałasem. Prócz tego omawiano kwestie szkoleń oraz metody prewencji. 

Targii A+A organizowane są co dwa lata. Organizatorzy zapowiedzieli, iż kolejna edycja odbędzie się w dniach 5-8 listopada 2019 r. 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij