W dniach 6-9 czerwca 2017 r. w Poznaniu (teren MTP) odbyły się targi ITM Polska, podczas których zorganizowaliśmy konferencję "Bezpieczna praca na linii produkcyjnej", która zgromadziła 120 uczestników.

W dniach 6-9 czerwca 2017 r. w Poznaniu (teren MTP) odbyły się targi ITM Polska, podczas których ponownie spotkali się przedstawiciele salonów: HAPE, (hydraulika, pneumatyka, napędy), MACH-TOOL (obrabiarki i narzędzia), METALFORUM (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), SURFEX (obróbka powierzchni), WELDING (spawalnictwo), Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), którzy pochwalą się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w przemyśle.

Podczas tegorocznej edycji odbył się także Salon Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle, na którym „Promotor BHP” był obecny na stoisku – dziękujemy za odwiedziny naszej redakcji! Wydarzenie to, licznie odwiedzane przez szefów działów i pracowników służby BHP, zawodowych i społecznych inspektorów pracy, dystrybutorów i handlowców oraz pracodawców, stanowi okazję do zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z zakresu ochrony i bezpieczeństwa pracy. Wystawcy zaprezentowali środki ochrony indywidualnej, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, odzież ochronną i roboczą, wyposażenie miejsca pracy oraz środki ochrony zbiorowej. Patronat Honorowy nad Salonem objął Główny Inspektor Pracy oraz Prezes Urzędu Dozoru Technicznego.

Rekordowe targi ITM

Liczby mówią same za siebie: blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów, 17 893 zwiedzających. W ciągu czterech dni targów można było zobaczyć najnowocześniejsze maszyny, innowacyjne rozwiązania implementowane na grunt przemysłu oraz spotkać tuzy polskiej i światowej branży przemysłowej.

Moc atrakcji

W czasie targów uczestnicy mogli korzystać z wielu wydarzeń pobocznych, takich, jak m.in. zawody „Starcie Szlifierzy” oraz liczne konferencje w ramach Salonu BHP – w tym konferencja organizowana przez naszą redakcję pt. „Bezpieczna praca na linii produkcyjnej”.

Profesjonaliści z branży szlifierskiej sprawdzili swoje siły podczas zawodów „Starcie Szlifierzy”. Za każdym razem w Starciu uczestniczy kilkudziesięciu szlifierzy, którzy na co dzień wykonują ten zawód. W Poznaniu do rywalizacji przystąpiło także pięć zawodniczek. Starcie szlifierzy to cztery konkurencje. Wygrywa ten zawodnik, który wykaże się najwyższą zręcznością i dokładnością, a zadania ukończy w jak najkrótszym czasie. Wyniki z niniejszych zawodów plasują się następująco:

  1. miejsce Robert Zacharek, Mostostal Konin Sp. z o. o. (137,6 pkt.)
  2. miejsce Paweł Jośko, Teleskop (134,2 pkt.)
  3. miejsce Artur Dusterhoft, Teleskop (130,4 pkt.)
  4. miejsce Karol Szałaga, Praks Sp. z o. o. (123,2 pkt.)

Salonowi BHP towarzyszyły liczne spotkania branżowe i atrakcyjne konferencje, przygotowywane przez uznane w środowisku instytucje i media, m.in. Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Poznaniu, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję targów INNOWACJE, TECHNOLOGIE, MASZYNY, która odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2018.

Konferencja „Bezpieczna praca na linii produkcyjnej”

7 czerwca 2017 r. w ramach Salonu BHP na targach ITM w Poznaniu odbyła się I edycja konferencji „Bezpieczna praca na linii produkcyjnej”, którą zorganizowała redakcja naszego czasopisma. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie „Klub Paragraf 34” oraz czasopismo „Utrzymanie ruchu”. Partnerem głównym konferencji była firma ELMAR, a partnerami firmy: Alfa i Omega, Biuro System, PPO, Rywal-RHC, Wearwell.

Konferencję adresowaliśmy do osób działających w branży produkcyjnej, inspektorów BHP odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przy linii produkcyjnej, pracowników zainteresowanych informacjami na temat wymagań minimalnych dla maszyn, osób zarządzających ryzykiem w przedsiębiorstwie.

Wśród prelegentów wystąpili m.in. Wojciech Bernadkiewicz – inżynier projektu TECH-SYSTEM, Łukasz Pieczonka – Faurecia Grójec R&D Center S.A., Andrzej Kruszewski, Piotr Kozłowski – Coca-Cola HBC Polska, Magdalena Gadalińska – Volkswagen Poznań oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Klub paragraf 34”: Wojciech Szczepka – Siemens Sp. z o.o. oraz Marek Trajdos DAMET Sp. J. Dańko).

Słuchacze mieli okazję zgłębić wiedzę m.in. z zakresu metod weryfikacji stanu bezpieczeństwa maszyny na etapie jej odbioru lub użytkowania, analizy i oceny ryzyka w maszynach, zasad ochrony rąk w zakładzie pracy. Ponadto prezentowane były dobre praktyki w takich zakładach, jak: Faurecia Grójec, Coca-Cola HBC Polska oraz Volkswagen Poznań – panele te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, którzy zadawali liczne pytania prelegentom.

Cieszymy się, że konferencja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem – wiedzę z zakresu bezpiecznej pracy na produkcji zgłębiało 120 osób! Jako iż po raz pierwszy poruszaliśmy tę tematykę na konferencji, tym bardziej jest nam miło za wszelkie pozytywne sygnały zgłaszane przez słuchaczy po zakończeniu wydarzenia.

Dziękujemy za liczne odwiedziny stoiska „Promotor BHP” na targach oraz za uczestnictwo w naszej konferencji. Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez naszą redakcję. Do zobaczenia!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij