28 kwietnia podbeskidzka „Solidarność” zorganizowała po raz 25. obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Byliśmy w skali całego kraju prekursorami obchodów tego dnia – przypomniał w trakcie okolicznościowego seminarium Stanisław Szwed, dziś wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, a niegdyś społeczny inspektor pracy i jeden ze współorganizatorów tego dnia pamięci.

Głównym punktem obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych w Bielsku-Białej było seminarium poświęcone sprawom bezpieczeństwa i higieny pracy, zorganizowane w budynku bielskiej delegatury Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

To też jest nasza podbeskidzka tradycja, by w ten dzień w sposób szczególny pochylić się nad warunkami pracy, nad problemami bhp – powiedział przed rozpoczęciem seminarium jego główny organizator, Piotr Górny, kierujący na Podbeskidziu związkowym Klubem Społecznych Inspektorów Pracy.

W tym roku w seminarium uczestniczyli, obok wiceministra Stanisława Szweda, przedstawiciele Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy z Katowic i Bielska-Białej oraz bielskiego Sanepidu, pracownicy służb bhp, społeczni inspektorzy pracy oraz przedstawiciele zakładowych organizacji „Solidarności” z całego Podbeskidzia. W wydarzeniu wziął udział Edward Borak z Żywca, który 25 lat temu był inicjatorem i głównym organizatorem bielskich obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Przed rozpoczęciem seminarium jego uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej podbeskidzkich związkowców, którzy zmarli lub zginęli w trakcie wykonywania obowiązków służbowych – Jana Frączka, Aleksandry Polak i Stanisława Olejaka. Później rozpoczęły się prelekcje i wykłady. Główny temat tegorocznego seminarium – „Zagrożenia ergonomiczne wyzwaniem dla Społecznej Inspekcji Pracy” – obszernie omówiła dr Wiesława Horst z Politechniki Poznańskiej. Później swe referaty przedstawili też przedstawiciele CIOP, PIP i Sanepidu.

Czasopismo „Promotor BHP” było patronem medialnym wydarzenia.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij