Międzynarodowa Konferencja „Współczesne zagrożenia w miejscu pracy – aspekt teoretyczny i praktyczny” w Rzeszowie odbyła się w dniach 6-7 kwietnia 2017 i zgromadziła ok. 300 osób.

Międzynarodowa Konferencja „Współczesne zagrożenia w miejscu pracy – aspekt teoretyczny i praktyczny” to druga cykliczna konferencja organizowana przez Rzeszowski i Krakowski Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, przy współudziale Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Odbyła się w dniach 6-7 kwietnia 2017 i zgromadziła ok. 300 osób.

Międzynarodowa konferencja zgromadziła szereg znamienitych prelegentów. Szczególnie warte podkreślenia były wystąpienia gości zagranicznych – o kwestiach bezpieczeństwa w pracy mówili obywatele Danii, Chorwacji, Hiszpanii, Belgii, Czech, Słowacji, Rosji i Węgier. Konsul generalny Węgier brał udział w uroczystym otwarciu konferencji, razem z mgr inż. Krzysztofem Babką, mgr inż. Waldemarem Dudkiem, którzy z ramienia OSPS BHP zasiadali w Komitecie Organizacyjnym. Podczas wystąpień zagranicznych można było podejrzeć praktyki stosowane w innych krajach, poznać inne systemy zarządzania bezpieczeństwem i dowiedzieć się o narzędziach służących poprawie BHP, z których możemy korzystać w całej Europie.

Podczas konferencji można było wysłuchać także polskich wystąpień m.in. przedstawicieli OSPS BHP, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Rzeszowskiej, Departamentu Prewencji i Rehabilitacji ZUS, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a także specjalistów-praktyków na co dzień pracujących w branży BHP.

Nie tylko podczas obrad można było rozszerzać swoją wiedzę. Przed salą, na stoiskach sponsorskich można było skorzystać z porad ekspertów dotyczących wszelkiego rodzaju sprzętu i usług BHP oraz środków ochrony indywidualnej. Rękawice, buty, drabiny i szelki chroniące przed upadkiem z wysokości, okulary czy maseczki ochronne – to tylko przykład produktów, o których można było porozmawiać z przedstawicielami dystrybutorów i producentów. Uczestnicy konferencji mogli również spotkać się z przedstawicielem naszej redakcji i przeczytać najnowsze wydanie czasopisma „Promotor BHP”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gogle 3M symulujące uczucie pracy na wysokości, a także upadku z wysokości. Uczucie to było tak realne, że osobom przymierzającym gogle trudno było powstrzymać spontaniczne reakcje – wszak nikt nie będzie stał spokojnie, gdy widzi, że spada z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Pierwszy dzień konferencji zakończył się uroczystą kolacją, podczas której nie zabrakło wzajemnych podziękowań, a dwóch jubilatów usłyszało nawet gromkie „Sto lat”. Drugi dzień konferencji poświęcony był dyskusji, a także zwiedzaniu urokliwych zakątków Rzeszowa.

Warto zaznaczyć, że konferencję patronatem honorowym objęli: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – Rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka – Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu RP, mgr inż. Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, dr Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, dr hab. Adrienne Körmendy – Konsul Generalny Węgier w Krakowie i Tadeusz Ferenc – Prezydent miasta Rzeszowa. „Promotor BHP” objął wydarzenie patronatem medialnym.

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij