Ponad 4700 zwiedzających wzięło udział w równolegle odbywających się Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Łącznie, na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej Targów Kielce, zaprezentowały się 144 firmy, z czego 94 zajmują się szeroko rozumianą działalnością w sektorze energetycznym.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również konferencje i spotkania dla branży. Rozmawiano o sposobach na czyste powietrze w świętokrzyskim, innowacjach, które będą miały wpływ na światowy biznes, również związany z energetyką czy elektrotechniką, elektrycznymi samochodami czy odnawialnymi źródłami energii. Od 1 do 2 marca Targi Kielce zmieniły się w prawdziwe energetyczne centrum Polski. Jazda próbna w pełni elektrycznym BMW i3, otwarcie wystawy „Transformacja energetyczna Niemiec” czy Pasaż Energetyczny, gdzie swoje produkty i usługi prezentowały firmy sektora OZE to tylko niektóre z wartych uwagi punktów tegorocznych targów.

Kierunek innowacje – konferencja ZPUE S.A.

Włoszczowska spółka ZPUE S.A. pierwszego dnia targów skupiła się mocno na innowacjach. Konferencja „Innowacje w biznesie” poświęcona była finansowaniu, regulacjom prawnym, kontroli i bezpieczeństwu przy realizacji i wdrażaniu nowatorskich pomysłów i technologii.

Pompy ciepła i fotowoltaika wróciły do Targów Kielce

Po raz kolejny redakcja GLOBEnergia zaprosiła do udziału w Ogólnopolskim Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej oraz Ogólnopolskim Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+. W ciągu dwóch dni, dzięki obecności specjalistów i ekspertów, można było poszerzyć swoją wiedzę o sposobach na wytwarzanie i korzystanie z energii słonecznej. Forum Pomp Ciepła uświetniła obecność sportowych autorytetów pochodzących z Kielc. Karol Bielecki i Piotr Chrapkowski, piłkarze ręczni klubu sportowego Vive Tauron Kielce opowiedzieli o swojej wyczynach. Odbył się również konkurs „Piłka w grze”, pod czujnym okiem wymagających sędziów. Przedstawiciele firm obecnych na Pasażu Energetycznym i firm instalatorskich, biorących udział w konkursie "Dobre Praktyki w Dobrych Rękach", mierzyli się z zadaniem, z którym piłkarze na co dzień walczą na boisku – rzutami piłką.

Spacer specjalną Aleją Kotłów podczas targów ENEX 2017

O tym, jaki kocioł wybrać, aby był odpowiedni, jak ocenić koszt montażu danego produktu, o nowinkach technicznych związanych z technologią grzewczą można było porozmawiać ze specjalistami czekającymi na zwiedzających Aleję Kotłów. Wystawa, której partnerem była firma DEFRO po raz pierwszy w takiej formie została zaprezentowana w Targach Kielce.

W tej części targów ENEX zaprezentowało się pięć firm: partner wystawy marka DEFRO – producent pieców klasy 5, KAWAH Technika Grzewcza, KLIMOSZ, RAKOCZY oraz SAS– tegoroczny laureat nagrody Targów Kielce.

Tegoroczne targi ENEX skupiły się przede wszystkim na promocji aktualnych trendów w energetyce i dały przestrzeń do rozmów, jak poprawić jakoś powietrza, a tym samym jakość życia Polaków.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij