Warsztaty EVISa odbyły się w dniach 4-7 października 2016 r., patronatem medialnym objął je „Promotor BHP”.

W Mikorzynie koło Konina specjaliści zarządzający (nie tylko) bezpieczeństwem rozmawiali o najskuteczniejszych sposobach organizacji bezpiecznej pracy, motywowania i zaangażowania pracowników w kwestie bezpieczeństwa. Spotkanie było już XIV edycją warsztatów EVISA i – jak na warsztaty przystało – miało bardzo kreatywny charakter. Uczestnicy spotkania mieli okazję dyskutować między innymi o poprawie komunikacji w przedsiębiorstwie, o doskonaleniu systemów działających w firmie oraz o skutecznych projektach doskonalących kulturę bezpieczeństwa i przynoszących firmom konkretne wyniki. Warsztaty otworzył Jurek Karczewski z Akademii EVISA, opowiadając o roli przywództwa w systemach zarządzania.  Część prezentacji była przygotowana przez samych uczestników warsztatów, którzy dzielili się dobrymi praktykami ze swoich przedsiębiorstw lub przedstawiali projekty, które realizują. Do najciekawszych wystąpień należały projekty poprawy kultury bezpieczeństwa (Bunge Polska, SKF, WAVIN) a uzyskane wyniki (m.in. zmniejszenie liczby wypadków) potwierdziły, że jest to możliwe. Główne czynniki sukcesu tych projektów to: przywództwo najwyższego kierownictwa, właściwy system motywacyjny, dobra komunikacja i skuteczne monitorowanie. Nowością było wprowadzenie mini warsztatów, których celem było przygotowanie założeń, zdefiniowanie celu i korzyści oraz opisanie struktury organizacyjnej dla projektów poprawiających kulturę bezpieczeństwa. Wynikiem było 5 takich opracowań, które można  wykorzystać w swoich organizacjach.

W trzecim dniu warsztatów odbył się Rajd Evisa, podczas którego można było m.in. odświeżyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czy przećwiczyć przeprowadzanie audytu behawioralnego.

Bardzo zróżnicowany i ciekawy program warsztatów co roku przyciąga komplet uczestników. Patronat medialny nad wydarzeniem, które odbywało się w dniach 4-7 października 2016 r., objął „Promotor BHP”.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij