W pierwszym dniu targów SAWO w Poznaniu, 26 kwietnia 2016 r. zorganizowaliśmy II edycję konferencji „Bezpieczna praca na wysokości”.

W pierwszym dniu targów SAWO w Poznaniu, 26 kwietnia 2016 r. obyła się II edycja konferencji „Bezpieczna praca na wysokości”. Problem zabezpieczenia pracowników przy pracach wysokościowych jest niestety ciągle aktualny, na sali wykładowej pojawiły się więc tłumy – ponad 350 słuchaczy.

Dzięki konferencji uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie przy pracach wysokościowych. Podczas wykładu Piotra Kaczmarka, biegłego sądowego i wiceprezesa OSPS BHP mogliśmy dowiedzieć się między innymi o prawidłowej organizacji prac na wysokości. Andrzej Janowski repezentujący partnera głównego, firmę MSA Safety, swoje wystąpienie poświęcił pracom wysokościowym w ograniczonych przestrzeniach, ukazując m.in. zastosowanie urządzeń do ewakuacji czy urządzeń do opuszczania i podnoszenia marki MSA. Z kolei Tomasz Mucha, również reprezentujący MSA Safety i markę Latchways, pokazywał nowoczesne rozwiązania stosowane w systemach asekuracyjnych np. słupki kotwiczące z absorberem. Z wykładu starszego inspektora PIP, Włodzimierza Wiśniewskiego, dowiedzieliśmy się wiele o często popełnianych błędach, jakie pojawiają się przy montażu rusztować i przy użyciu drabin. O innowacyjnych rozwiązaniach związanych z zarządzaniem ŚOI, a w szczególności o inteligentnym systemie nadzoru nad wyposażeniem opowiadała Aleksandra Duszyńska z firmy Assecuro. Część oficjalną konferencji zakończył występ Andrzeja Dziedzica, eksperta BHP certyfikowanego przez CIOP PIB, który w bardzo obrazowy sposób opowiadał m.in. o prowadzeniu dochodzenia powypadkowego po upadku z wysokości.

Po sesji wykładowej nastąpiła część nieoficjalna – uczciliśmy 20-lecie „Promotora BHP” pięknie udekorowanym tortem i lampką szampana. Była to okazja do spotkania z partnerami, stałymi współpracownikami i przyjaciółmi redakcji. Dziękujemy za złożone gratulacje i ogromną ilość miłych słów, doceniających ciągły rozwój naszego czasopisma, jego wysoki poziom oraz pracę naszego zespołu redakcyjnego. Organizatorzy Targów, a także przedstawiciele OSPS BHP – Prezes ZG Elżbieta Bożejewicz oraz wiceprezes Andrzej Nowak, przekazali nam również oficjalne listy gratulacyjne. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele jubileuszy – obyśmy obchodzili je w coraz większym gronie!

Organizatorem konferencji była redakcja czasopisma „Promotor BHP”, wydawanego przez Elamed Media Group. Partnerem głównym konferencji była  firma MSA, dystrybutor marki LATCHWAYS. Partnerami konferencji były również firmy: ASSECURO, AKALA FARAONE, BIURO SYSTEM, JMP INTER, PROTEKT, TRACTEL. Patronat medialny nad konferencją objęły czasopisma: Utrzymanie Ruchu i Nowoczesne Hale.

 

Zapraszamy do przeczytania całej relacji, która dostępna jest TUTAJ.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij