Zorganizowany 5 września 2015 r. przez Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK „Bobrek” festyn, był kolejnym, dwunastym festynem rodzinnym, którego przewodnim tematem było bezpieczeństwo pracy w kopalni.

Zorganizowany 5 września 2015 r. przez Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK „Bobrek” festyn, był kolejnym, dwunastym festynem rodzinnym, którego przewodnim tematem było bezpieczeństwo pracy w kopalni. W imprezie wzięło udział kilkuset pracowników kopalni, przedstawiciele Zarządu Węglokoks Kraj Sp. z o.o., Dyrekcja i Kierownictwo Kopalni, przedstawiciele organów nadzoru zewnętrznego, Prezydent Miasta Bytomia oraz sponsorzy nagród. Spotkania pracowników, ich rodzin oraz zaproszonych gości to już tradycja w KWK „Bobrek”, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem pracowników. Festyn w Zielonej jest też formą propagowania bezpieczeństwa i higieny pracy, gdyż bezpieczeństwo pracy górników jest od lat obranym kierunkiem i priorytetem w zarządzaniu kopalnią, a zdrowie i życie pracowników jest dobrem najważniejszym, którego nie da się przełożyć na wskaźniki produkcyjne – co na wstępie zaznaczył Dyrektor Kopalni Krzysztof Jamka. W KWK „Bobrek” pomimo trudnej sytuacji na rynku surowców energetycznych pełnego obaw i niepokojów roku 2014, rok w rok odnotowuje się spadek ilości wypadków przy pracy. Dynamika zmian ilości wypadków przy pracy jest implikacją prowadzonych przez Kierownictwo kopalni działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa pracy górników na wszystkich płaszczyznach zarządzania przedsiębiorstwem.
Impreza była okazją do wręczenia atrakcyjnych nagród laureatom organizowanego konkursu BHP. W 2015 roku konkurs BHP został zorganizowany dwutorowo – „Najlepszy oddział” oraz konkurs wiedzy ze znajomości przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników KWK „Bobrek” zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Wśród oddziałów ruchowych najwyżej zaklasyfikował się oddział G1 prowadzony przez sztygara oddziałowego - Aleksandra Jacka. Laureatem tegorocznego konkursu wiedzy ze znajomości przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy został Damian Kabała z oddz. MEUD3. Do tegorocznej edycji konkursu BHP przystąpiło 51 pracowników kopalni. Impreza była okazją także do zaprezentowania wyjątkowych umiejętności zastępu pogotowia ratowniczego KWK „Bobrek”, które w ubiegłym roku zdobył tytuł mistrzowski podczas IX Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Górniczego.
Organizator festynu zapewnił uczestnikom wiele atrakcji począwszy od konkursów rodzinnych, atrakcji dla najmłodszych, kończąc na występach artystycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się koncert Górniczej Orkiestry Dętej z Bytomia.. Festyn trwał do późnych godzin wieczornych.
[zdj pokaz] Pokaz zastępu pogotowia ratowniczego KWK „Bobrek”


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij