W dniu 4 września 2015 r. w Amfiteatrze im. L. Armstronga w Iławie odbył się piknik edukacyjny pn. „Podziel się bezpieczeństwem”, którego organizatorem był oddział OSPSBHP w Olsztynie.W dniu 4 września 2015 r. w Amfiteatrze im. L. Armstronga w Iławie odbył się piknik edukacyjny pn. „Podziel się bezpieczeństwem”, którego organizatorem był oddział OSPSBHP w Olsztynie.

 

Partnerami w organizacji pikniku byli: Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, Urząd Dozoru Technicznego oddział w Olsztynie oraz Iławskie Centrum Kultury.

Piknik zorganizowany został w ramach informacyjnej kampanii społecznej pn. „Podziel się bezpieczeństwem pracy – promuj dobre praktyki BHP”, koordynowanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz programów prewencyjnych PIP i programów edukacyjnych UDT.  Patronatu Honorowego  udzielił  Burmistrz Miasta Iławy i Starosta Powiatu Iławskiego, natomiast patronatem medialnym imprezę objęły redakcje czasopism branżowych: Atest, Przyjaciel przy Pracy, Bezpieczeństwo Pracy, Promotor oraz Praca i Zdrowie.

Celem pikniku było zapoznanie uczestników z „dobrymi praktykami” w zakresie bezpieczeństwa pracy, a także szeroką gamą produktów wykorzystywanych w bezpieczeństwie pracy. Podczas pikniku wystawiło się 31 stoisk informacyjnych i produktowych, w tym firmy należące do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy: Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB” sp. z o.o., GRUPA ŻYWIEC S.A. Browar w Elblągu; producenci, dystrybutorzy odzieży, obuwia i sprzętu ochrony pracy: Iturri, DBL, Filter Service, PPHU BHP Serwis, Alfa i Omega, PPUiH Aris, Oxyline, Procurator BHP, Protekt, Robod, PHU RO – POŻ; producenci maszyn i urządzeń: Akala Faraone, Jurgo s.c. Robert Jurkiewicz; firmy szkoleniowe i wydawnicze: SEKA i TARBONUS;  centrum prasowe – stoiska wydawnictw: Bezpieczeństwo Pracy, Praca i Zdrowie, Przyjaciel przy Pracy, Promotor BHP, Kultura Bezpieczeństwa, porady: OIP, CIOP-PIB, UDT, PSSE, UDT, ZUS, PSP, Okręgowa Izba Pielęgniarek I Położnych, Votum Odszkodowania.      

Firmy oprócz prezentacji produktów przygotowały konkursy sprawdzające wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pracy, pierwszej pomocy, doboru środków ochrony indywidualnej, a także pokazy bezpiecznej pracy przy montażu rusztowań budowlanych. Uczestnicy pikniku mogli zbadać poziom cukru we krwi czy też ciśnienie oraz uzyskać porady medyczne.

Program pikniku ułożony był tak, że część atrakcji (konkursy, pokazy i porady eksperckie) odbywało się na stoiskach pod namiotami wokół amfiteatru, natomiast główne punkty programu realizowane były na deskach amfiteatru. Przed oficjalnym otwarciem pikniku, w galerii „Jeziorak” odbyła się prezentacja dla dzieci "Jak bezpiecznie korzystać z wind i schodów ruchomych" – przeprowadzona przez Urząd Dozoru Technicznego. Pół godziny później na terenie amfiteatru wystąpił z koncertem Bartosz Kluba, a punktualnie o 13.00 po kilku słowach wstępu Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Olsztynie – Grzegorz Kulkowski zaprosił Burmistrza Miasta Iławy i Starostę Powiatu Iławskiego do uroczystego otwarcia pikniku. Organizatorzy zadbali o to, by każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach takich jak „Mały Sygnalista” zorganizowany przez UDT w Olsztynie, „Budować Bezpiecznie” poprowadzony przez przedstawiciela IPB Sp. z o.o. w Iławie,  oraz w innych przygotowanych zabawach.

W końcowej części pikniku, organizatorzy wręczyli nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego pn. „Bezpieczni w pracy”, którego prace eksponowane były przy drodze dojazdowej do amfiteatru oraz laureatom konkursu „Aktywny BEHAPOWIEC”.

W pikniku edukacyjnym wzięło udział ok. 700 osób. Nieprzewidzianą przez organizatorów niespodziankę spłatały opady deszczu, jednak nie przeszkodziło to najwytrwalszym dotrwać do końca imprezy. Atmosferę jak co roku podgrzał Bal BHP, gdzie przed jego rozpoczęciem organizatorzy całego przedsięwzięcia wręczyli podziękowania dla realizatorów programu pikniku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij