Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułem będącym tematem numeru "Promotora BHP" 3/2015, autorstwa dr inż. Jolanty Ignac-Nowickiej.

Lasery są to generatory promieniowania elektromagnetycznego, w których jest wykorzystywane zjawisko emisji wymuszonej promieniowania. Promieniowanie laserowe charakteryzuje się wysoką spójnością, monochromatycznością i kierunkowością rozchodzenia się wiązki. Ważną jego własnością jest możliwość uzyskiwania bardzo dużych gęstości mocy wiązki laserowej. Przekracza ona o wiele rzędów wielkości gęstości mocy osiągane przez inne źródła, co może stanowić duże zagrożenie dla człowieka. W związku z tym zasady bezpiecznej pracy z takimi urządzeniami są szczegółowo określone przez odpowiednie regulacje normatywne.

Artykuł dostępny tutaj.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij