Środki ochrony indywidualnej w Polsce – przegląd rynku

Minęło już ponad jedenaście lat od chwili, gdy Polska stała się członkiem Wspólnoty Europejskiej. Moment ten stał się przełomowy dla życia nie tylko zwykłych obywateli naszego kraju, ale także Polaków jako pracowników w tysiącach przedsiębiorstw – i jednocześnie użytkowników ochron osobistych. Również dla producentów moment ten zapamiętany został jako ważny w historii ich firm. 

Wraz z wstąpieniem do Unii Europejskiej zmianom uległy: oznakowanie, instrukcje używania, wskazane przeznaczenie i sposób używania – to wszystko, co jest istotne dla użytkownika. Z drugiej strony – producent został postawiony przed całym wachlarzem nowych wymagań formalnych określonych w dyrektywie 89/686/EWG o środkach ochrony indywidualnej – sposobie dokumentowania wyrobu, wymaganiach w odniesieniu do parametrów związanych z bezpieczeństwem i poziomem ochrony. Dyrektywę wprowadzono w życie Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla ŚOI (Dz.U. 2005 nr 259, poz. 2173). Polska zaczęła stosować, jak wiele innych krajów wspólnoty, dokumenty normatywne, jednakowe dla członków wspólnoty,...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ARTPRO pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij