Obciążenie fizyczne na stanowisku posadzkarza

Do obowiązków zawodowych wykwalifikowanego posadzkarza należy m.in. czytanie i analizowanie rysunków roboczych oraz na ich podstawie wykonanie określonych robót: dobieranie materiału, narzędzi, sprzętu, i maszyn, przygotowanie podłoża, wykonanie zabezpieczeń izolacyjnych, przygotowywanie mieszanek cementowych, poliuretanowych, i epoksydowych (sposobem ręcznym i/lub zmechanizowanym), wykonywanie posadzek/podłóg przy zastosowaniu odpowiedniej technologii oraz wykańczanie powierzchni (polerowanie, szlifowanie, lakierowanie).

Zawodu tego typu nie mogą wykonywać osoby z chorobami układu oddechowego, układu krążenia, chorobami skóry i alergiami. Posadzkarze zazwyczaj zatrudnieni są w firmach budowlanych lub budowlano-montażowych np. dużych przedsiębiorstwach zajmujących się kompleksowym wykonywaniem różnego typu usług budowlanych lub w przedsiębiorstwa małych, specjalistycznych. Prace posadzkarskie wykonuje się zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i poza nimi, a stanowiska pracy są zazwyczaj ruchome i zorganizowane najczęściej bezpośrednio na placu budowy. Ocena obciążenia fizycznego zaprezentowana w artykule dotyczy posadzkarzy zatrudnionych w niewielkim przedsiębiorstwie usługowym (zatrudniającym sześciu pracowników) działającym w sektorze budowlanym. Firma specjalizuje się w wykonywaniu posadzek żywicznych poliuretanowych epoksydowych, syntetycznych, dwuskładnikowych malowanych epoksydowych oraz hybrydowych wykonywanych przede wszystkim dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Wszyscy zatrudnieni w firmie posadzkarze to osoby z dużym doświadczeniem zawodowym i...

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ARTPRO pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij