Baza wiedzy artykuł - Promotor BHP

Ergonomia pracy siedzącej

Jakieś 50 lat temu przewidywano, że sylwetka mieszkańca kraju technologicznie rozwiniętego pod koniec XX w. będzie składała się z bardzo dużej głowy oraz niewielkiego tułowia i stosunkowo krótkich kończyn dolnych i górnych. Miało to oczywiście odpowiadać starej zasadzie przyrodniczej o nieużywanych narządach. A prognozy w tamtym czasie były następujące: koniec z pracą fizyczną, człowiek stworzony został do czegoś lepszego – skutecznego wykorzystywania swojego umysłu. Prace fizyczną zaś wykonywały będą maszyny do których sterowania wystarczą krótkie kończyny, lub roboty czy automaty. Minęła pierwsza dekada XXI w. i jakoś te przewidywania się nie spełniły. W szczególności dotyczy to prognozowanego niewielkiego tułowia. I chociaż nie udało się całkowicie wyeliminować, jak planowano, pracy fizycznej, przynajmniej tej bardzo ciężkiej, to akurat w tym zakresie dokonano znacznego postępu.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Wyślij SMS o treści TC.ARTPRO pod numer

91058

Zdobądź bezterminowy dostęp do artykułu z Bazy Wiedzy

Możesz przeczytać jeden artykuł
– ten który obecnie czytasz lub inny, wybrany przez Ciebie!

Możesz korzystać z artykułu na komputerze,
na tablecie, w telefonie

Koszt SMS'a to 10 zł netto (12,30 zł brutto)

Wprowadź kod otrzymany SMS'em:

Wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowych nie zapisanych na nośniku materialnym - przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i przyjmuję do wiadomości, że tracę prawo do odstąpienia od umowy.

Właścicielem serwisu jest ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., al. Roździeńskiego 188 c, 40-203 Katowice
Dział Obsługi Klienta: tel. 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl

Usługę Premium SMS obsługuje Smartpay, grupa Mobiltek. Usługa dostępna dla T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Zgłoszenie reklamacji: reklamacje@mobiltek.pl

Regulamin usługi Baza Wiedzy | Regulamin ŚUDE | Regulamin smartpay
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij