Promotor BHP wydanie nr 6/2020
Promotor BHP wydanie nr 6/2020

W czerwcowym wydaniu „Promotora BHP” tematem przewodnim są działania branży BHP w czasie pandemii. W najnowszym numerze pojawiły się również artykuły dotyczące: nowych wymagań dla środków ochrony oczu i twarzy określonych w normach międzynarodowych, roli koordynatora ds. bhp w przepisach prawa pracy, bezpiecznego powrotu do pracy, dezynfekcji miejsc pracy w czasie pandemii oraz działań Kolei Śląskich w dobie koronawirusa.

Temat numeru

Działania branży BHP w czasie pandemii

Jak w obliczu pandemii SARS-CoV-2 wygląda sytuacja branży BHP? O pracę w czasie zachorowań na COVID-19 i ocenę działań Służby BHP zapytaliśmy ekspertów i praktyków.

Głos z branży

Nie wracaj do pracy, „ZARAZO”

E-maile o treści, która pojawia się w tytule, otrzymują pracownicy różnych firm w całej Polsce. W artykule opisujemy przypadek jednego z pracowników, który został uznany przez swoich kolegów z pracy jako potencjalne zagrożenie, ponieważ jego żona jest pielęgniarką.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Bezpieczny powrót do pracy

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wydał oświadczenie dotyczące bezpiecznego zorganizowania miejsca pracy w dobie pandemii. Apel na temat minimalizowania narażenia na wirus SARS-CoV-2 skierował do pracodawców, przedsiębiorców i organizujących pracę innym osobom.

Bezpieczeństwo maszyn – dopuszczenie do pracy

Bezpieczeństwo pracy przy obsłudze maszyn jest bardzo ważnym elementem w każdym zakładzie pracy. Nie ma takiej branży czy zakładu pracy, gdzie pracownik nie używa maszyn, dlatego zapewnienie ich bezpiecznej obsługi jest jednym z podstawowych zadań osób zarządzających w firmie.

Artykuł promocyjny

Odzież ochronna na różne potrzeby

Czy potrzebujesz odzieży ochronnej o ekstremalnie dużym komforcie, odpowiednich cechach i wysokim bezpieczeństwie? MASCOT ma jedną z najobszerniejszych kolekcji w branży odzieży ochronnej z certyfikatem EN ISO 20471. Serie MASCOT® SAFE LIGHT i MASCOT® SAFE SUPREME składają się z funkcjonalnej dwukolorowej fluorescencyjnej odzieży roboczej, zapewniającej widoczność przez cały dzień i noc. Jeśli oczekujesz czegoś więcej od odzieży ochronnej, MASCOT® SAFE SUPREME jest szczególnie dopasowany dla Ciebie.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Bezpieczni pomimo pandemii. Pracownicy produkcji

W obecnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego zalecana jest organizacja pracy zdalnej. Jednak trudno sobie wyobrazić pracowników produkcji wykonujących swoje obowiązki z domu. Jak zapewnić im bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Rola koordynatora ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w przepisach prawa pracy

Koordynator sprawujący nadzór nad bhp to nie inspektor służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy powołuje koordynatora ds. bhp oraz jakie są jego uprawnienia i odpowiedzialność karna.

Środki ochrony indywidualnej

Nowe wymagania dla środków ochrony oczu i twarzy określone w normach międzynarodowych

W artykule omówiono wymagania stawiane środkom ochrony oczu i twarzy określone w serii nowych norm międzynarodowych, które zastąpią stosowane dotychczas normy europejskie. Przybliżamy również ogólne zasady doboru i stosowania środków ochrony oczu i twarzy.

Przegląd porównawczy

PRZEGLĄD ŚRODKÓW OCHRONY OCZU I TWARZY

Dobre praktyki

Jak skutecznie odkazić miejsce pracy?

Małgorzata Górska, specjalista ds. BHP w ENERIS Surowce i Koalicji ds. Bezpieczeństwa Pracowników Komunalnych, w rozmowie z Małgorzatą Wołoch-Lach podpowiada, jakie są najskuteczniejsze metody na odkażenie miejsca pracy oraz ograniczenie kontaktu z wirusem SARS-CoV-2.

Jak Koleje Śląskie dbają o bhp w dobie koronawirusa?

W czasie trwania pandemii i nie tylko Koleje Śląskie dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz podróżujących. Prezes Zarządu KŚ Aleksander Drzewiecki w rozmowie z Małgorzatą Wołoch-Lach opowiada, jakie metody dezynfekcji sprawdzają się najlepiej w obecnej sytuacji.

Wydarzenia

STOP PANDEMII!

28 kwietnia 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Międzynarodowa Organizacja Pracy postanowiła, że w tym roku będzie on poświęcony tematowi zwalczania chorób zakaźnych w pracy, w szczególności pandemii COVID-19.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pamiętamy o ofiarach wypadków przy pracy

Przedstawiciele pilskiego oddziału OSPSBHP wraz z przedstawicielami PCE w Pile dokonali uroczystego złożenia wiązanki kwiatów pod obeliskiem z tablicą poświęconą pamięci „Ofiar wypadków przy pracy”.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij