Promotor BHP wydanie nr 11/2019
Promotor BHP wydanie nr 11/2019

W najnowszym wydaniu „Promotora BHP” tematem wiodącym jest BHP w branży automotive – zautomatyzowana linia produkcyjna. W listopadowym numerze można przeczytać m.in. o: bezpiecznej pracy na linii produkcyjnej w branży samochodowej, nowoczesnych rozwiązania i dobrych praktykach w branży BHP, bezpieczeństwie na stanowisku pracy wyposażonym w roboty współpracujące, zagrożeniach występujących przy pracy na linii produkcyjnej masła orzechowego.

Temat numeru

Bezpieczeństwo pracy na linii produkcyjnej w branży samochodowej

Obecnie produkowane samochody są złożonymi i skomplikowanymi obiektami technicznymi. Celowe jest zatem zastosowanie przy ich produkcji linii produkcyjnych. Nie można również zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa i higieny pracy przy projektowaniu stanowisk pracy.

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego przy pracy na linii produkcyjnej masła orzechowego

Każdy pracownik mający kontakt z żywnością jest zobowiązany do posiadania aktualnej książeczki sanitarno-epidemiologicznej, a w związku z wykonywanym zawodem każda choroba powinna być zgłoszona do pracodawcy. Przedstawiamy zagrożenia przy pracy na linii produkcyjnej masła orzechowego.

Artykuł promocyjny

Najlepsze dopasowanie i optymalna swoboda ruchów dzięki MASCOT® UNIQUE

MASCOT® UNIQUE jest w zasadzie marką odzieży roboczej samą w sobie. Odkryj ofertę produktów, materiałów i kolorów z praktycznie nieograniczonymi możliwościami ich łączenia – zawsze z zachowaniem najlepszego fasonu i optymalnej swobody ruchu!

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Bezpieczeństwo na stanowisku pracy wyposażonym w roboty współpracujące. Wybrane zagadnienia

Postęp techniczny poszerza wciąż obszar potencjalnego zastosowania robotów przemysłowych. Istotne jest, że mechanizmy ochrony osób w ramach czwartej rewolucji przemysłowej umożliwiają integrację ludzi z maszynami, co pokazujemy w niniejszym artykule.

BHP – nowoczesne rozwiązania i dobre praktyki

Na początku października odbyły się XVII Warsztaty EVISA, w których wzięło udział 15 firm oraz 29 uczestników. Zainteresowani mogli m.in. zapoznać się z koncepcją „open communication” w odniesieniu do spraw BHP. Czy zatem w firmach jest możliwa otwarta komunikacja o sprawach BHP?

Doskonalenie systemów zarządzania BHP z uwzględnieniem normy PN-ISO 45001:2018-06. Cz. IV

W czwartej części cyklu dotyczącego doskonalenia zarządzania BHP w oparciu o normę PN-ISO 45001:2018-06 przedstawiono między innymi, jak ważna jest świadomość pracowników w zakresie polityki oraz celów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Analiza wypadku

Pochwycenie przez przenośnik taśmowy

W ubiegłym roku w zakładzie produkcyjnym doszło do poważnego wypadku. 23-letni pracownik doznał ciężkich obrażeń. Jedną z przyczyn było prawdopodobnie samowolne przystąpienie poszkodowanego do ręcznego usuwania śmieci z taśmy przenośnika.

Artykuł promocyjny

Aplikacje BHP w technologii Wirtualnej Rzeczywistości. Innowacyjne narzędzia do prowadzenia szkoleń BHP, PPOŻ. i pierwszej pomocy

Ergonomia

Ergonomia w branży automotive

Branża automotive to jedna z najszybciej, najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki. W naszym kraju, choć nie ma wielkich przedsiębiorstw wytwarzających gotowe samochody, to ta branża jest oceniana wysoko jako jeden z kluczowych sektorów gospodarki.

Pierwsza pomoc

Jakość na wagę życia

Pięć prostych elementów: prawidłowe miejsce, tempo, głębokość, pełna relaksacja i minimalizowanie przerw zwiększa przeżywalność przy nagłym zatrzymaniu krążenia. Każdy pracodawca powinien zapewnić pracownikom szkolenia w tym zakresie.

Przegląd porównawczy

Przegląd rękawic ochronnych

Wydarzenia

Konferencja "Promotora BHP" - „Czynnik ludzki a kształtowanie bezpieczeństwa”

14-16 października w Zabrzu odbyła się kolejna edycja konferencji organizowanej przez redakcję „Promotora BHP”.

III Ogólnopolskie Forum Służby BHP. Bezpieczeństwo pracownika przyszłości

W III Ogólnopolskim Forum Służby BHP „Bezpieczeństwo pracownika przyszłości” wzięło udział 180 osób. Współorganizatorem tego wydarzenia był Centralny Instytut Ochrony Pracy − Państwowy Instytut Badawczy.

Profilaktyczna ochrona zdrowia w przemyśle i górnictwie

19-20 września w Kamieniu Śląskim odbyła się pierwsza konferencja organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Katowicach Przemysł – Górnictwo.

32. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB® 2019

32. edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich odbyła się 17-19 września na terenach ekspozycyjnych ZIAD Bielsko-Biała SA. Podczas tegorocznych targów zaprezentowało się 724 wystawców z 24 krajów Europy, Azji i USA.

VIII Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo Pracy – Środowisko – Zarządzanie”

8-9 października 2019 r. w Szczyrku odbyła się VIII Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo Pracy – Środowisko – Zarządzanie” zorganizowana przez Kolegium Nauk Technicznych i Zarządzania Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Bezpieczna praca w przestrzeniach zamkniętych

Za nami czwarta edycja konferencji „3M Science. Applied to life – Bezpieczna praca w przestrzeniach zamkniętych”. Poruszono na niej tematykę prac szczególnie niebezpiecznych, w których dochodzi do licznych wypadków. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 uczestników.

Listopad pełen wiedzy dla specjalistów utrzymania ruchu!

Tegoroczna jesień to inspirujący czas dla branży produkcyjnej. Za nami Konferencje Techniczne w Opolu, Olsztynie, Lublinie i kilku innych miastach. Czas na kolejne wydarzenia i zupełnie nowe lokalizacje. Gdzie tym razem odbędą się szkolenia Axon Media?


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij