Promotor BHP wydanie nr 9/2019
Promotor BHP wydanie nr 9/2019

W najnowszym numerze „Promotora BHP” tematem przewodnim jest bezpieczna praca w energetyce. We wrześniowym wydaniu można m.in. przeczytać o: pracy w pobliżu czynnej linii elektroenergetycznej, klasyfikacji towarów niebezpiecznych, ADR jako elemencie bezpieczeństwa chemicznego, inwestycji w pierwszą pomoc, ocenie ryzyka zawodowego na stanowisku agenta ubezpieczeniowego, porażeniu prądem w hucie szkła, odzieży roboczej z materiałami odblaskowymi.

Temat numeru

Bezpieczna praca w energetyce

Przedstawiamy kilka zagadnień związanych z pracami elektromechanika urządzeń chłodniczych. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa na tym stanowisku należy przeprowadzić dokładną ocenę ryzyka oraz podjąć odpowiednie kroki eliminujące lub zmniejszające dane zagrożenie.

Artykuł promocyjny

MASCOT® ACCELERATE stanowi kompletną linię odzieży dla mężczyzn, kobiet i dzieci

MASCOT® ACCELERATE to bardzo obszerna kolekcja, obejmująca ponad 70 produktów w 6 różnych połączeniach kolorystycznych. Jest przeznaczona dla osób zatrudnionych w sektorach rzemiosła, logistyki, przemysłu i produkcji. Dodatkowo część ubiorów nadaje się do prania przemysłowego.

Temat numeru

Praca w pobliżu czynnej linii elektroenergetycznej

W czasie prac przy odwodnieniu zbiornika retencyjnego z użyciem igłofiltrów mężczyzna został porażony prądem. Zmarł na miejscu. Kierownik robót nie zgłosił kierownikowi budowy, że prace są wykonywane w pobliżu linii elektroenergetycznej.

Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku agenta/konsultanta ubezpieczeniowego

Agent ubezpieczeniowy w świetle prawa jest osobą fizyczną, upoważnioną przez towarzystwo ubezpieczeniowe do zawierania umów z klientami na jego rzecz. Jakie ryzyko i potencjalne zagrożenia niesie ze sobą praca na tym stanowisku?

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Towary niebezpieczne. Klasyfikacja i zagrożenia

Procedura klasyfikacji towarów niebezpiecznych powinna zostać przeprowadzona zgodnie z Podręcznikiem badań i kryteriów. W jej trakcie kluczową rolę odgrywa charakterystyka fizyczna, chemiczna oraz biologiczna.

Doskonalenie systemów zarządzania BHP z uwzględnieniem wymagań normy PN-ISO 45001:2018. Cz. II

System zarządzania BHP jest częścią ogólnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. W kolejnej części cyklu o normie PN-ISO 45001:20018-06 wyjaśniamy zagadnienia zawarte w punktach 1-4 tej normy.

ADR jako element bezpieczeństwa chemicznego

Bezpieczeństwo chemiczne w każdym państwie stanowi istotny element działalności ogólnogospodarczej. Jednym z podsystemów regionalnego (europejskiego) systemu bezpieczeństwa chemicznego jest Umowa Europejska ADR.

Środki ochrony indywidualnej

Odzież robocza z materiałami odblaskowymi. Widoczność i bezpieczeństwo

Wyposażenie pracownika w odpowiedni zestaw odzieży roboczej oraz użycie materiałów odblaskowych jest niezwykle ważne. Jak dobrać zatem właściwy materiał odblaskowy do odzieży – roboczej, zawodowej, ostrzegawczej?

Analiza wypadku

Porażenie prądem w hucie szkła

Porażenie prądem elektrycznym w najbardziej niebezpiecznych przypadkach może skończyć się śmiercią. W artykule został omówiony ciężki wypadek, któremu uległ 38-letni pracownik huty szkła. W wyniku zatrzymania krążenia i niedotlenienia doznał on uszkodzenia mózgu.

Pierwsza pomoc

Inwestycja w pierwszą pomoc

Inwestowanie w obszary związane z pierwszą pomocą jest w pełni uzasadnione i nie powinno być spychane na dalszy plan. Jak się okazuje, działania z zakresu pierwszej pomocy można także wykorzystywać do promocji, marketingu oraz budowania pozytywnego wizerunku firmy.

Wydarzenia

Nieme kino w branży BHP

Seria niemych filmów z lubiącym zabawę ekspertem BHP – Napo – łączy w sobie zabawne podejście do tematu z ważnym przekazem, jakim jest promowanie bezpiecznych i zdrowych praktyk w europejskich miejscach pracy.

III Ogólnopolskie Forum Służby BHP

Zapraszamy na III Ogólnopolskie Forum Służby BHP „Bezpieczeństwo pracownika przyszłości”, które odbędzie się 26-27 września 2019 roku w Warszawie. Wezmą w nim udział m.in. członkowie europejskiej organizacji ENSHPO.

47. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z innymi ministerstwami, Naczelną Organizacją Techniczną, urzędami kontroli warunków pracy, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi zaprasza na 47. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Flesz

Nowy sezon Konferencji Technicznych Axon Media już od września!

Czas na kolejne wydarzenia dla branży produkcyjnej i przemysłowej. Jesienny cykl konferencji otwiera „Automatyzacja w zakładach produkcyjnych”, która odbędzie się 18 września w Olsztynie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij