Promotor BHP wydanie nr 6/2017
Promotor BHP wydanie nr 6/2017

Zapraszamy do lektury czerwcowego „Promotora BHP”, którego tematem wiodącym jest bezpieczna produkcja. Redaktorem honorowym wydania została Justyna Oleksy, która przybliżyła temat pracy monotonnej na produkcji. Ponadto w numerze znajdą Państwo przegląd firm i ośrodków szkoleniowych, a także dodatek specjalny poświęcony właśnie bezpiecznej pracy na linii produkcyjnej. W wydaniu także: bezpieczeństwo prac na wysokości, ocena ryzyka zawodowego kontrolera jakości wyrobów mechanicznych, a także metody zarządzania BBS. Przyjemnej lektury!

Przegląd porównawczy

Znajdź specjalistę

Przegląd firm i ośrodków szkoleniowych

Temat numeru

Praca monotonna w dziale produkcji – co należy wiedzieć?

Przez pracę monotonną należy rozumieć taką pracę, która powoduje stan przejawiający się zmniejszoną aktywnością z powodu długotrwałego, jednostajnego wykonywania tych samych czynności, co może wywołać dolegliwości układu ruchu czy też związane z psychiką pracownika. Jakie konsekwencje niesie, a także jak sobie z nią radzić?

Bezpieczeństwo - Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku kontrolera jakości wyrobów mechanicznych

W niniejszym artykule przedstawiamy ocenę ryzyka zawodowego dla kontrolera jakości wyrobów mechanicznych. Na jakie zagrożenia jest narażony pracując w hali produkcyjnej? Zapraszamy do lektury.

Bezpieczeństwo - Praca

Bezpieczeństwo przy pracach na wysokości

Upadek z wysokości jest bardzo często przyczyną ciężkich lub śmiertelnych wypadków, dlatego prace te zostały zakwalifikowane do prac szczególnie niebezpiecznych. Prace wykonywane na wysokości możemy spotkać niemal w każdym zakładzie pracy, dlatego stosowanie i przestrzeganie odpowiednich zasad, przepisów jest bardzo ważnym elementem wykonywania prac na wysokości

Bezpieczeństwo - Lista kontrolna

Bezpieczna praca przy maszynach – lista kontrolna

Przedstawiona tutaj lista kontrolna obejmuje kompleks zagadnień związanych z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia przy obsłudze tokarki uniwersalnej – m.in. w spełnieniu minimalnych wymagań w zakresie użytkowania maszyn. Może być ona wykorzystywana w czasie audytu wewnętrznego, także dla innych maszyn – szczególnie obróbki skrawaniem.

Praktyczne narzędzia

BBS – podejście behawioralne w praktyce służby BHP

Behaviour-Based Safety najczęściej opisywane jest jako bezpieczeństwo behawioralne. To metoda zarządzania bezpieczeństwem w firmie, którą skutecznie wdrożyło na świecie niemal 60% dużych przedsiębiorstw. W artykule zostaną przybliżone podstawy teoretyczne opisywanej metody oraz praktyczne wskazówki dotyczące jej wdrożenia i ewaluacji.

ASPEKTY PRACY BIEGŁEGO SĄDOWEGO

Przeciążenie pracą – przyczyną niewywiązania się z obowiązków służbowych. Cz. I

W niniejszym materiale autor prezentuje, jak czasochłonna i wielowątkowa jest praca w Policji, a także jak przeciążenie obowiązkami może doprowadzić do niewywiązania się z obowiązków służbowych, które może być katastrofalne w skutkach.

Dobre praktyki

Hager – zdrowie i opieka pracowników

Hager Polo Produkcja jest zakładem produkującym aparaturę rozdzielczą i sterowniczą energii elektrycznej. Powstały w 1992 roku, zakład wchodzi w skład grupy Hager, która produkuje nowoczesne i inteligentne rozwiązania do budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego oraz do infrastruktury.

Prawo

Rezygnacja z przepisów wewnątrzzakładowych – regulamin pracy i wynagradzania

Prawa i obowiązki stron stosunku pracy regulowane są przepisami prawa pracy. Przedmiotowe pojęcie obejmuje swym zakresem zarówno akty powszechnie obowiązujące, do których zalicza się przepisy Kodeksu pracy oraz przepisy innych ustaw i aktów wykonawczych, jak i tzw. akty wewnątrzzakładowe, tj. dokumenty tworzone przez poszczególnych pracodawców.

Listy do Redakcji

Czy mozna wprowadzać własne innowacje przy obsłudze maszyny?

Odpowiedź na pytanie od Czytelnika

Wydarzenia

Inspirujące spotkania, czyli targi BeHaPe w pigułce

"Bezpieczna praca z chemikaliami" zgromadziła 270 osób!

Wydarzenia

DODATEK SPECJALNY – BEZPIECZNA PRODUKCJA

DODATEK SPECJALNY – BEZPIECZNA PRODUKCJA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij