Promotor BHP wydanie nr 6/2016
Promotor BHP wydanie nr 6/2016

Redaktorami honorowymi niniejszego wydania są Marzena i Paweł Wilkowie, których artykuł Nie tylko spawanie – analiza zagrożeń na stanowisku spawacza metodą MAG (135) w oparciu o konkretne przykłady, znajdą Państwo na stronie 17.

Czerwcowe wydanie „Promotora BHP” zawiera kilka interesujących pozycji. Przedstawiciel handlowy – superagent do zadań specjalnych w terenie (s. 52) rzuca nowe światło na omawiane stanowisko oraz występujące w nim zagrożenia zawodowe, już sam tytuł zachęca do bliższego poznania.

Warte uwagi są również relacje z rekordowej konferencji „Promotora BHP” – „Bezpieczna praca na wysokości” (s 62) oraz podsumowanie Targów SAWO (s. 64). Zapraszamy do lektury!

Szkolenia, certyfikacja, usługi

Znajdź specjalistę – przegląd ośrodków i firm szkoleniowych

Temat numeru

Bezpieczeństwo pracy w hutnictwie. Odlewnia metali niezależnych

Odlewnie są to zakłady pracy, które zajmują się wytwarzaniem odlewów ze stopów żelaza i metali niezależnych. Jak prawidłowo dbać o bezpieczeństwo pracownika? O tym w niniejszym materiale.

Bezpieczeństwo - Ocena ryzyka

Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku wytapiacza stali i żelazostopów

Na stanowisku wytapiacza stali i żelazostopów występuje wiele zagrożeń – od zagrożenia poparzeniem , pożarem i wybuchem, przez promieniowanie podczerwone, aż po zagrożenia chemiczne. Dlatego tak ważna jest odpowiednio sporządzona ocena ryzyka na tym stanowisku.

Bezpieczeństwo - Praca

Nie tylko spawanie – analiza zagrożeń na stanowisku spawacza metodą MAG (135) w oparciu o konkretne przykłady

Spawanie metodą MAG (135) polega na łączeniu materiałów za pomocą ciepła łuku elektrycznego , który jest generowany pomiędzy elektrodą topliwą (drutem spawalniczym) a materiałem spawanym. W pracy tej pojawia się wiele zagrożeń, które zostały poddane dokładnej analizie.

Zabezpieczenia przed porażeniem prądem w zakładach górniczych

Zastosowanie coraz większej liczby maszyn i urządzeń zasilanych energią elektryczną w zakładach górniczych jest powodem zwiększenia narażenia człowieka na oddziaływanie niebezpiecznego w skutkach prądu elektrycznego. Co należy wiedzieć o zabezpieczeniach przed porażeniem prądem? Zapraszamy do lektury.

Poprawa bezpieczeństwa przy pracach lakierniczych dzięki ZUS-owi

ZUS oferuje bezzwrotne wsparcie finansowe przedsiębiorców poprzez udział w programie "ZUS dla firm". W artykule zaprezentowano, jak taka dotacja wpłynęła na bezpieczeństwo pracy w zakładzie.

Bezpieczeństwo - Analiza wypadku

Brak wyobraźni w przemyśle spożywczym

W niniejszym artykule opisano trzy zdarzenia zaistniałe w zakładach branży spożywczej, których uczestnicy doznali ciężkich uszkodzeń ciała.

Dobre praktyki

Kreowanie bezpieczeństwa w zakładzie Faurecia Automotive Polska S.A. w Grójcu

W niniejszym artykule zaprezentowano dobre praktyki z BHP w Faurecia Automotive Polska S.A. w Grójcu.

Prawo

Umowa na zastępstwo – co warto wiedzieć

W lutym 2016 roku weszły w życie przepisy Kodeksu pracy, które wprowadziły dość istotne zmiany dotyczące umów na zastępstwo. Warto zatem uporządkować dotychczasową wiedzę w tym zakresie i uzupełnić ją o nowe rozwiązania prawne.

Ergonomia

Przedstawiciel handlowy – superagent do zadań specjalnych w terenie

Szkolenia kierowców w NUTRICIA Polska

Psychologia

Różne role grupowe - wykorzystanie naturalnego potencjału poszczególnych członków zespołu

Jakie wyróżniamy rodzaje ról indywidualnych i społecznych oraz jak można wykorzystać je w pracy? O tym w niniejszym materiale.

Absurdy BHP

Dział II – Instrukcje

Z jakimi absurdami w kwestii instrukcji bhp muszą mierzyć się służby bhp?

Wydarzenia

Nasza konferencja Bezpieczna praca na wysokości – relacja

Rekordowe targi i jubileusz Promotora BHP


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij