Rozwiązanie „Efektywny Duet izolacja i wylewka”, czyli dwa produkty CEMEX – zostały nagrodzone w Konkursie Green Building Awards organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

To już VI edycja konkursu, wyróżniającego wkład inwestorów i projektantów w rozwój zielonego budownictwa w Polsce. Jury konkursu, wybierające zwycięzców oceniało najnowsze trendy architektoniczne zastosowane w zgłaszanych do konkursu projektach, zrealizowanych budynkach, a także ich adaptację do krajowych i światowych wymagań środowiskowych, stawianych przez świadomych użytkowników. 

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach. Produkty CEMEX zostały wyróżnione nagrodą Green Building Awards w kategorii Green Product of the Year. Wyróżnienia wręczono 5 października podczas uroczystej gali towarzyszącej PLGBC Green Building Symposium 2017.

Nagrodzone rozwiązanie CEMEX Polska „Efektywny Duet izolacja i wylewka” to dwa produkty:

Pianobeton Insularis Piano –  beton lekki o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, oraz wysokiej płynności w trakcie układania. 

Posadzki anhydrytowe ANHYLEVEL – to płynny podkład podłogowy na bazie siarczanu wapnia, przygotowywany w wytwórniach CEMEX i dostarczany na budowę w postaci gotowej do użycia.

Wyróżnione rodzaje betonów i kruszyw posiadają specjalne zielone karty, zawierające zestaw informacji na temat ich właściwości oraz wpływu na środowisko.