Niespełna tydzień pozostał na nadsyłanie prac w pierwszej edycji konkursu na najlepszy wizualny komentarz współczesnej pracy - O!ZNAKI PRACY. Jest to pierwsza edycja konkursu organizowana przez CIOP-PIB.

Ideą konkursu jest zebranie fortfolio obrazujące współczesną pracę Termin nadsyłania prac upływa w najbliższą sobotę, 14 października. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: fotografia oraz film i multimedia.

Prace przyjmowane są w wersji elektronicznej na portalu oznakipracy.ciop.pl

Tam znajdują się również wszystkie informacje dotyczące nagród, jury, tematów, regulaminu konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe (GRAND PRIX w obu kategoriach po 5 tysięcy złotych) oraz rzeczowe (sprzęt fotograficzny do kwoty 5 tysięcy złotych wybrany przez laureata) i wiele innych. Między innymi nagroda im. PIOTRUSIA PANA za niepoprawność i oryginalność pracy.

Wśród tematów konkursu m. in.:

W SIECI – życie codzienne i praca cyfrowych tubylców;

WARSZTAT PRACY;

ROBOTY, AUTOMATY, SZTUCZNA INTELIGENCJA;

CZAS WOLNY I CZAS PRACY.

 

Przewidziana została również dyscyplina dodatkowa – temat własny związany ze współczesną pracą zaproponowany przez osoby przystępujące do konkursu. 

Głównym organizatorem konkursu jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, a wśród partnerów znajdują się m. in. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Dobra Sieć, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP.