Organizatorzy październikowych targów skupiają się na prezentacji innowacji w zakresie warunków i bezpieczeństwa pracy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-20.10 w Düsseldorfie.

W tym roku organizatorzy spodziewają się 1900 wystawców pochodzących z 62 krajów. W tym gronie znalazły się 23 polskie firmy, dla których w większości będzie to debiut. 

Misja organizowanych od 1954 roku targów jest propagowanie specjalistycznej wiedzy z zakresy bezpieczeństwa i higieny pracy. Dziś Targi A+A wyrosły na jedno z ważniejszych wydarzeń związanych z tematyką BHP w skali świata. 

Struktura targów co rocznie jest niezmienna. Ich organizacja opiera się na 3 głównych filarach tematycznych: " Środki ochrony indywidualnej", "Bezpieczeństwo pracy", a także "Higiena Pracy". W tym roku nacisk został położony na innowacje. Organizatorzy wychodzą na przeciw trendom, które obecnie królują w branży. Cyfryzacja dotknęła już niemal wszystkie gałęzie przemysłu, dzięki czemu zarówno pracodawcy jak również pracownicy odczuwają na co dzień jej skutki. 

Targi A+A to również szansa dla polskich firm na zaistnienie w świadomości niemieckiego i światowego rynku. To także okazja na zapoznanie z branżowymi nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie BHP, które zostały już wdrożone przez współwystawców z całego świata. 

 

Całokształt ekspozycji poszczególnych wystawców obejmie ponad 70 000 m2 powierzchni, na 9 halach wystawienniczych w Düsseldorfie.