W dniach 26-27 maja 2017 r. w Hotelu „Wichrowe wzgórze” w Chmielnie odbyło się szkolenie zatytułowane: „Metodyka prowadzenia szkolenia BHP”.

Szkolenie dla Członków OSPSBHP Oddział w Gdańsku przygotował i poprowadził Ośrodek Szkoleniowy Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego pod kierunkiem pani Prezes Elżbiety Markowskiej.

Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych cyklów szkoleń skierowanych głównie do pracowników służby BHP, mających na celu zapoznanie ich z metodami przygotowywania i prowadzenia szkoleń dla pracowników i pracodawców.

Zajęcia otwierające szkolenie, poprowadzone przez doświadczonych informatyków, wprowadziły słuchaczy w tajniki oprogramowania służącego tworzeniu prezentacji multimedialnych. Każdy z uczestników szkolenia był wyposażony w komputer personalny i miał okazję do samodzielnego przećwiczenia przygotowywania prezentacji multimedialnych oraz zapoznania się z funkcjami umożliwiającymi podniesienie atrakcyjności prezentacji oraz sposobami pozyskiwania zasobów multimedialnych dostępnych w internecie.

Druga część szkolenia poświęcona była interakcji wykładowcy z odbiorcą prezentacji, referatu, wykładu. Jak sprawić, by komunikacja interpersonalna była skuteczna, jakie środki komunikacji ma do dyspozycji wykładowca, jakie są bariery i reguły skutecznej komunikacji, techniki i zasady aktywnego słuchania, a także metody i formy pracy szkoleniowej – to zagadnienia omówione szeroko i niezwykle interesująco przez pedagoga z wieloletnim doświadczeniem – panią Elżbietę Kleczyk.

Zarząd OSPSBHP Oddział w Gdańsku oraz uczestnicy szkolenia składają serdeczne podziękowania pani Prezes i Wykładowcom za cenne porady i wskazówki, które z pewnością okażą się bardzo pomocne w codziennej pracy pracowników służby BHP. Dziękują również Dyrekcji i Pracownikom Hotelu „Wichrowe wzgórze” za gościnność, życzliwość i miłą atmosferę.

Drugi etap szkolenia dla uczestników spotkania w Chmielnie odbędzie się jesienią. O konkretnej dacie wykładu organizatorzy poinformują po uzgodnieniu terminu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego.

Małgorzata Hillar

Sekretarz Zarządu